کد خبر: 8101
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
مهدی پاک فطرت سرپرست کمیته مینی فوتبال هیئت ورزش های همگانی فارس

سرپرست کمیته مینی فوتبال هیئت ورزش های همگانی فارس گفت: رشته جذاب مینی فوتبال با توجه به ماهیت همگانی و قهرمانی بودن می تواند جایگا والایی در بین رشته های ورزشی داشته باشد.

به گزارش پیام خبر، «مهدی پاک فطرت» با اشاره به رشته مینی فوتبال گفت: این رشته جدید ترین رشته ورزشی زیر مجموعه فدراسیون ورزش های همگانی است که پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

سرپرست کمیته مینی فوتبال هیئت ورزش های همگانی فارس ادامه داد: رشته جذاب و مفرح مینی فوتبال از سال ۲۰۰۸ به صورت یک فدراسیون مستقل جهانی شروع به کار کرده که طی این سال ها و از سال ۲۰۱۵ تا به امروز ۳ دوره مسابقات جام جهانی مینی فوتبال برگزار کرده است و در ایران از چند ماه پیش به طور رسمی به عنوان انجمن تحت حمایت فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تفاوت این رشته ورزشی با فوتبال فقط در سایز زمین است که ابعاد استاندارد آن ۳۰ در ۵۰ است و تمامی قوانین آن برگرفته از رشته فوتبال چمنی است.

پاک فطرت ادامه داد: ایران به عنوان ۱۴۱ امین کشور جهان در آینده نزدیک به فدراسیون جهانی این رشته ملحق شده که این مهم با همت کریم مقدم رئیس انجمن مینی فوتبال کشور در حال انجام است و امید می رود ایران بتواند در جام جهانی ۲۰۲۱ که با توجه به کرونا به تعویق افتاده شرکت نماید.

سرپرست کمیته مینی فوتبال فارس عنوان کرد: رشته جذاب مینی فوتبال با توجه به ماهیت همگانی و قهرمانی بودن می تواند جایگا والایی در بین  رشته های ورزشی داشته باشد و از هر رده سنی میتواند مخاطبین چشمگیری به خود جذب کند و بعنوان یکی رشته ها  پر طرفداردر بین رشته های ورزشی همگانی و قهرمانی شناخته شود.

پاک فطرت که خود بیش از ۷ سال سابقه مدیریت در بخش های مختلف فدراسیون همگانی و هیات فارس را دارد در ادامه از ارائه برنامه راهبردی مدون جهت پیشبرد و معرفی این رشته  نوپای ورزشی در فارس و کشور خبر داد که می تواند جایگاه فارس را در بین استان های مطرح و فوتبالی کشور بالا نگه دارد. 

فدراسیون ورزش های همگانی دارای ۶۰ رشته ورزشی است که مینی فوتبال با توجه به ماهیت همگانی و قهرمانی بودن جدیدترین رشته ورزشی این فدراسیون به شمار می رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.