کد خبر: 8107
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سیروس پاک فطرت رئیس هیئت ورزش همگانی فارس

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان فارس از آغاز لیگ تندرستی ایران در فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، سیروس پاک فطرت در نشست ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک پیشاپیش ایام الله دهه فجر گفت:  هدف  از اجرای این طرح ملی  ایجاد گفتمان ورزش همگانی در سطح کشور،،بالا بردن فعالیت بدنی در میان عموم مردم جامعه،  امکان مشارکت حداکثری افراد جامعه، توسعه تندرستی، آمادگی جسمانی و ایجاد نشاط اجتماعی  و همچنین جلوگیری از کم تحرکی در جامعه است.
 رئیس هیئت ورزش های همگانی استان فارس افزود: در لیگ تندرستی، قرار است از تمام ظرفیت های دولتی  و بخش خصوصی در توسعه ورزش همگانی و تولید رقابت در اقشار مختلف مردم در ورزش همگانی و در نهایت ایجاد تحرک بهره گیری شود.
وی با بیان اینکه این طرح ورزشی از چهارم بهمن ماه ۹۹ آغاز و تا ۲۹ اسفندماه سال جاری ادامه دارد، افزود:   لیگ تندرستی یک طرح رقابت محور بوده و ۳۲ استان در آن با هم به رقابت می پردازند. 
رییس هیئت ورزش های همگانی استان فارس خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر  از این طرح ورزشی می توانند  به ادرس  irantandorosti.ir مراجعه کنند.
وی ادامه داد: همه شهروندان و مردم عزیز می توانند از شنبه تا پنجشنبه هر هفته  به سایت برگزاری لیگ مراجعه و با برنامه تمرینی آن آشنا شده و ۳۰ ثانیه از تمرینات خود را فیلم گرفته و باذکر مشخصات خود، به صورت ویدئو ارسال کنند.
پاک فطرت اضافه کرد: هر ویدئو ارسالی برای فرد یک امتیاز داشته و یک امتیاز هم به استان داده خواهد شد.
این مقام مسئول بیان کرد: تعداد مشارکت افراد در ویدیو های ارسالی و در نظر گرفتن جمعیت استان، امتیاز و جایگاه استان را در جدول رده بندی مشخص خواهد کردو پس از پایان لیگ ۱۶ تیم اول در سال آینده در لیگ‌برتر  و شانزده تیم دوم در لیگ دسته اول حضور خواهند داشت. همچنین در پایان از استانها و شهرستانهای برتر تقدیر ویژه شده و همچنین ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به  افرادی که بیشترین مشارکت داشته باشند  و به ۴ نفر در  پایان هر هفته هر نفر ۵ میلیون ریال به قید قرعه جوایزی اهدا می شود. 
رییس هیئت ورزش های همگانی استان فارس بیان کرد: در لیگ تندرستی  علاوه بر رتبه بندی استانی، شهرستان های استان نیز رقابت کرده و رتبه بندی می شود.
پاک فطرت گفت:  ستاد استانی لیگ تندرستی به ریاست مدیر کل  ورزش و جوانان استان فارس و ستادهای شهرستانی نیز  به ریاست روسای  اداره های ورزش و جوانان شهرستانها تشکیل می شود.
پاک فطرت بیان کرد: امیدواریم در این پروژه ملی بتوانیم با مشارکت همه دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها حوزه کارگری، بسیج و سپاه و نیروهای مسلح، هیات های ورزشی استان، باشگاه های ورزشی و عموم مردم جامعه گام بلندی را برای رشد و توسعه ورزش همگانی و ارتقای سلامتی و نشاط مردم عزیز استان برداریم.
وی گفت: در این  اقدام مهم فرهنگی ورزشی دست یاری به سوی همه مردم عزیز استان اعم از جامعه ورزش و عموم مردم خواهیم داشت 
تا هم از کم تحرکی در بین اقشار مختلف مردم جلو گیری کنیم و هم جایگاه استان همچنان در قلعه بماند .
رئیس هیات ورزشهای همگانی استان فارس خاطر نشان کرد: در پایان لیگ، روسای اداره های ورزش و جوانان و همچنین روسای هیات ورزشهای همگانی شهرستانهای مقام اول تا سوم که به نسبت جمعیت بیشترین مشارکت را در ارسال ویدئو داشته اند   از سوی اداره کل و هیات همگانی مورد تجلیل ویژه قرار خواهند گرفت و در ارزشیابی فردی و شهرستانی امتیاز خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.