کد خبر: 8116
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۸۳ هزار و ۸۸۰ نفر در شیراز به کروناویروس مبتلا شدند.

به گزارش پیام خبر«عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۹۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۷ هزار و ۲۲۲ مورد مثبت شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۶۷ هزار و ۲۲۲ مورد شناسایی شده، ۸۳ هزار و ۸۸۰ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون چهار هزار و ۵۲۸ مورد؛ مرودشت چهار هزار و ۶۷ مورد؛ ممسنی دو هزار و ۸۳۷ مورد؛ فیروزآباد دو هزار و ۷۸۳ مورد؛ داراب دو هزار و ۷۴۵ مورد؛ آباده دو هزار و ۵۸۲ مورد؛ کوار دو هزار و ۴۸۵ مورد؛ سپیدان هزار و ۹۱۶ مورد؛ استهبان هزار و ۶۶۸ مورد؛ کوه چنار هزار و ۵۸۹ مورد؛ نی ریز هزار و ۵۶۰ مورد؛ زرین دشت هزار و ۵۰۹ مورد؛ قیروکارزین هزار و ۴۳۸ مورد؛ اقلید هزار و ۴۰۴ مورد؛ خرم بید هزار و ۲۹۳ مورد؛ لامرد هزار و ۱۹۹ مورد؛ رستم هزار و ۱۱۶ مورد؛ زرقان هزار و ۶۲ مورد؛ فراشبند هزار و ۴۷ مورد؛ خرامه هزار و ۴۱ مورد؛ پاسارگاد هزار و ۳۷ مورد؛ ارسنجان ۸۷۲ مورد؛ مهر ۶۹۰ مورد؛ سروستان ۶۶۶ مورد؛ بوانات ۵۷۲ مورد؛ بیضا ۵۴۱ مورد؛ بختگان ۵۳۳ مورد و سرچهان ۴۲۹ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت این دانشگاه افزود: هم اکنون ۵۹۰ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

همتی ادامه داد: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۱۳۴ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه متاسفانه ۳ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۱۰۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تعداد موارد ابتلا به کروناویروس و بستری مبتلایان در بیمارستان ها و نیز تعداد مراجعه به مراکز منتخب سرپایی درمانی کرونا با یک شیب ملایم در حال افزایش است، گفت: احتمالا در ابتدای موج چهارم بیماری کووید۱۹ مواجه هستیم که اگر مشارکت مردم در رعایت دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس کاهش یابد، باید انتظار بحرانی دوباره باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.