کد خبر: 8129
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
سعید نمکی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: انگلیسی ها دروغ می گفتند که درصد انتقال این ویروس جدید ۷۰ درصد است، این ویروس سرعت انتقال و درصد مرگ و میر بسیار بالایی دارد.

به گزارش پیام خبر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در همایشی که در ستاد راهور برگزار شد گفت: دستاورد بزرگ ما در مقابله با کرونا رساندن تلفات این بیماری به عددی دو رقمی بود، اما همچنان نگران هستیم، اگر موج جدید ما را گرفتار کند شرایط به مراتب سخت تر از موج های قبل خواهد بود.

سعید نمکی ادامه داد: زیرا این ویروس بسیار پیچیده است، هر لحظه شکل خاصی به خود می گیرد، علائم خاصی بروز می دهد، که با علامت ها و شکل قبلی خود بسیار متفاوت است.

وی افزود: در مبارزه با این ویروس نمی توان غفلت کرد، ما نگران سفر های مردم در آینده هستیم، یکی از این دغدغه ها سفر های مردم به جنوب کشور است.

نمکی اضافه کرد: انگلیسی ها دروغ می گفتند که درصد انتقال این ویروس جدید ۷۰ درصد است، این ویروس سرعت انتقال و درصد مرگ و میر بسیار بالایی دارد و این درصدها فقط مربوط به اروپا نیست و حتی اکر همه راه ها را کنترل کنیم امکان دارد در هر اقلیم اتفاق بیفتد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.