کد خبر: 8144
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مهدی حسنی سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس

سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: طی یک ماه گذشته ۷۶ میلیارد ریال تخلف عمده فروشان، انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان فارس کشف شده است.

به گزارش پیام خبر، سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: در دی ماه ۹۹ بازرسان این سازمان ۶۱۵  مرکز نگهداری کالا، انبار و عمده فروش را مورد بازرسی قرار دادند که در این بازرسی ها برای ۳۵ واحد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای صدور رای ارجاع شد.

مهدی حسنی ادامه داد:  ارزش ریالی این ۳۵ پرونده تخلف ۷۶ میلیارد ریال و شامل ۵ پرونده تخلف اخفا و امتناع از عرضه کالا، ۱۶ پرونده تخلف احتکار و ۱۴ پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه است.

وی افزود: کالاهای کشف شده شامل انواع مواد غذایی از جمله روغن خوراکی، برنج، انواع حبوبات و همچنین انواع شوینده ها، پوشک بچه، ماسک و ... می باشد.

حسنی با تاکید بر اینکه بازرسی از عمده فروشان، بنکداران، انبارها و مراکز نگهداری کالا در دستور کار بازرسان این سازمان قرار دارد، گفت: بازدید و بازرسی از مراکز یاد شده با پایش مستمر اطلاعات موجود در سامانه های جامع انبارها و با همکاری نیروهای بسیج اصناف، مدیریت بازرسی اتاق اصناف در حال انجام است و این روند به طور مستمر ادامه دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: هماهنگی و اطلاع رسانی لازم به ادارات صنعت شهرستان های استان و اتحادیه عمده فروشان شیراز برای آموزش به اعضا برای ثبت نام و ثبت خروج و ورود کالا نیز انجام شده است و این آموزش در صورت نیاز تکرار خواهد شد.

وی اضافه کرد: همه کالاهای مشمول سامانه جامع انبارها باید در این سامانه ثبت و حواله ورود و خروج آنها نیز در این سامانه ثبت شود در غیراینصورت با صاحبان کالا و مراکز نگهداری به دلیل تخلف احتکار و اخفا و امتناع برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

حسنی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.