کد خبر: 8161
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
عباس حاجی‌ زاده مدیر کل ورزش و جوانان فارس

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه در بین شهرستان‌های فارس شیراز پایین‌ترین سرانه ورزشی را دارد که یکی از دلایل آن نبود زمین است، افزود: ما آمادگی داریم که اگر زمین در شیراز تخصیص یابد فضای ورزشی ایجاد کنیم.

به گزارش پیام خبر، عباس حاجی‌ زاده بعد از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه به مناسبت چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی 42 پروژه ورزشی با اعتبار 53 میلیارد تومان در فارس افتتاح می‌شود، اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها 82 هزار مترمربع به سرانه ورزشی استان فارس اضافه می‌شود. 

وی با بیان اینکه این 42 پروژه شامل 5 سالن ورزشی، 36 زمین چمن و یک خوابگاه ورزشی است، عنوان کرد: 3 پروژه نیز با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد که شامل خوابگاه بازسازی شده 22 بهمن با اعتبار 8 میلیارد تومان، استخر آزادی و استخر فسا نیز با اعتبار 9 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس بیان کرد: در دهه فجر سالن 3 هزار نفری کازرون با استفاده از کمک‌های وزارت نفت با اعتبار 10 میلیارد تومان و پروژه ورزشی خصوصی‌ساز در شهرستان گراش در 4 فاز با اعتبار 100 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود. 

وی با بیان اینکه در این ایام 20 خانه ورزش روستایی تجهیز می‌شود، گفت: در دوران فعالیت دولت روحانی 393 فضای ورزشی در فارس افتتاح شده و سرانه ورزشی این استان از 38 صدم به 49 صدم افزایش یافته است. 

حاجی‌زاده گفت: اداره کل ورزش و جوانان فارس در حال حاضر 350 پروژه نیمه‌تمام دارد که 101 پروژه آن بالای 70 درصد است و سعی ما بر این است که این پروژه‌هایی که درصد پیشرفت فیزیکی بالایی دارند تا آخر عمر این دولت تکمیل شوند. 

وی با بیان اینکه امسال با حمایت‌های استاندار فارس 8.3 میلیارد تومان اعتبار از ظرفیت‌های مختلف بودجه به اعتبارات ورزشی فارس اضافه شده است، عنوان کرد: اعتبارات کمک‌های وزارت نفت که سال گذشته 17.2 میلیارد ریال بود امسال 5 برابر شده و به 72.3 میلیارد تومان رسیده است. 

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه کرونا زیان زیادی به باشگاه‌های ورزشی زد و در دو مرحله تسهیلات به این باشگاه‌ها پرداخت شد، گفت: در مرحله نخست 539 باشگاه برای دریافت 11 میلیارد تومان تسهیلات به بانک معرفی شدند که بانک تاکنون 6 میلیارد تومان پرداختی داشته و در مرحله دوم که هنوز ثبت‌نام آن ادامه دارد 349 باشگاه برای دریافت 30 میلیارد تومان تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند و تاکنون بانک 8 میلیارد تومان تسهیلات به آنها پرداخت کرده است. 

وی با بیان اینکه در 8 سال فعالیت این دولت سرانه ورزش روستایی 102 درصد رشد داشته و در حال حاضر سرانه فضای ورزشی روستایی در فضاهای سربسته 6 صدم و در فضاهای روباز 56 صدم است، گفت: در روستاها 102 زمین چمن مصنوعی به مساحت 153 هزار مترمربع و 12 زمین چمن طبیعی به مساحت 43 هزار متر داریم که مجموع این‌ها 197 هزار مترمربع می‌شود. 

حاجی‌زاده با بیان اینکه در بین شهرستان‌های فارس شیراز پایین‌ترین سرانه ورزشی را دارد که یکی از دلایل آن نبود زمین است، افزود: ما آمادگی داریم که اگر زمین در شیراز تخصیص یابد فضای ورزشی ایجاد کنیم. 

وی با بیان اینکه در سال 99 ورزشکاران فارس 73 مدال کشوری، یک مدال آسیایی و 4 مدال جهانی کسب کردند و 93 ورزشکار فارس نیز به تیم‌های ملی دعوت شده‌اند، گفت: استان فارس 69 تیم در رشته‌های مختلف در لیگ‌های مختلف دارد که 39 تیم آن در لیگ برتر حضور دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.