کد خبر: 8163
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان مهرآئین همزمان با آئین افتتاح ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی با حضور استاندار فارس افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در این مراسم که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با بیان این که اعتیاد یک پدیده اجتماعی و معلول ناکارآمدی سیستم های اداری جامعه است، اظهارداشت: معتاد یک بیمار است که باید امکان درمان وی فراهم شود.
استاندار  فارس با اشاره به این که برای درمان، بازتوانی، اشتغال و بازگشت به زندگی عادی، برنامه هایی توسط دولت تدبیر در دستورکار قرار گرفته است، گفت: مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان مهرآئین دارای 36 هزار مترمربع مساحت و 100 متر زیر بنا است که ظرفیت پذیرش و نگهداری از 100 بیمار را دارد.
وی با بیان این که در گذشته مرحله سم زدایی و درمان با دارو در مراکز بازتوانی معتادان صورت می گرفت و سپس افراد آزاد می شدند تا به زندگی عادی بازگردند، ادامه داد: در مرکز مهرآئین پس از دو هفته سم زدایی، سه ماه درمان با حضور پزشک و روان پزشک صورت می گیرد و در ادامه هشت ماه آموزش های مختلف اشتغال و مراودات اجتماعی ارائه می شود تا تاب آوری افراد افزایش می یابد. 
استاندار فارس با تاکید بر این که درمان معتادان در مرکز مهرآئین بدون دارو و به شکل خود پرهیزی با بهره گیری از درمان های روان پزشکی است، تصریح کرد: به افرادی که در این مرکز به مرحله اشتغال می رسند تسهیلات کم بهره دولتی اعطا خواهد شد.
 رحیمی با اشاره به این که مرکز مهرآئین با سرمایه گذاری بخش خصوصی و کمک های بلاعوض بهزیستی راه اندازی شده است، اظهارداشت: وام های کم بهره به تعداد افرادی که در این مرکز درمان شوند اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.