نواب قائدی، نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به درخواست های شهروندان و نیاز سنجی از سطح شهر، اعتبار بودجه لازم برای آسفالت حدود 2 میلیون متر مربع از معابر خاکی و کوچه های سطح شهر در فاز دوم نهضت آسفالت برای سال آینده پیش بینی شده است. 

به گزارش پیام خبر، «نواب قائدی» در جریان اولین جلسه بررسی بودجه سال 1400 شهرداری، تاکید کرد: هدایت بودجه در مسیر خواست و مطالبان شهروندان، رسیدگی به مشکلات شهری، محلی و خواسته های مردم از جمله مواردی است که در بودجه ریزی شهرداری مد نظر قرار خواهند گرفت.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز  کل بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 1400 را حدود 6060 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان بودجه پیشنهادی 3960 میلیارد تومان بودجه عمرانی است که برش کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک از لایحه بودجه پیشنهادی 2458 میلیارد تومان می باشد.

وی اهتمام شورا و مدیریت شهری را بر توزیع عادلانه بودجه در حوزه های مختلف شهری دانست و بیان داشت: در اولین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، بودجه عمرانی حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری شامل معاونت و سازمان عمران مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس، بودجه عمرانی پیشنهادی معاونت فنی و عمرانی 214 میلیارد تومان و سازمان عمران نیز 165 میلیارد تومان که پس از بررسی در کمیسیون باتوجه به نیاز سنجی انجام شده و پروژه های مورد نیاز شهر، تغییراتی در بودجه اعمال شد تا شورا و شهرداری در توزیع عادلانه بودجه در حوزه های مختلف شهری اهتمامی ویژه داشته باشند.

 رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، جلب رضایت مردم را رویکرد شورای شهر و مقوله بسیار مهمی که همواره مد نظر این کمیسیون است عنوان کرد و افزود: در این جلسه علاوه بر بودجه پروژه های مستمر شامل آسفالت، لوله گذاری..... و پروژه های شاخص در حال اجرا، پروژه های جدیدی نیز متناسب با نیاز شهر و مردم تعریف شده که پس از تکمیل فرایند مطالعات و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز می شود.

قائدی یادآور شد: تعریض بلوار خبرنگار، تقاطع ولایت خلیج فارس، تقاطع جام جم ،زیرگذر نیایش، روگذر گویم، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی و تقاطعات مربوطه، زیرگذر سلمان فارسی و تعریض پل ، پل عابر پیاده علی بن حمزه و .... از جمله این پروژه هاست.

وی از اجرای فاز دوم نهضت آسفالت خبر داد و افزود: با توجه به درخواست های شهروندان و نیاز سنجی از سطح شهر، اعتبار بودجه لازم برای آسفالت حدود 2 میلیون متر مربع از معابر خاکی و کوچه های سطح شهر در فاز دوم نهضت آسفالت برای سال آینده پیش بینی شده است. 

 عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز در پایان گفت: بررسی بودجه عمرانی سایر معاونتها، سازمانها و شهرداری مناطق نیز در ادامه بررسی و شهروندان عزیز در جریان چگونگی آن قرار خواهند گرفت.

 گفتنی است بودجه مصوب کمیسیون پس از تصویب در صحن شورا و تایید فرمانداری ملاک عمل قرار می گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.