کد خبر: 8372
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندارفارس با بیان این که حراست ها باید هدف شان پیشگیری و سالم سازی دستگاه ها باشد است نه مچ گیری و طرد افراد، گفت: حراست باید با شناسایی به موقع آسیب ها، مانع از بروز انحرافات شوند؛ حراست موفق باید قبل از وقوع اتفاقات نامناسب همکاران را هوشیار کند.

به گزارش پیام خبر، « عنایت الله رحیمی» در همایش حراست های فرمانداری ها و شهرداری های استان فارس با بیان این که کارکنان حراست باید ابتدا به عنوان یک انسان مسلمان در اداره ایفای وظایف کنند و هیچ تفاوتی با دیگر کارکنان برای خود قائل نباشند، اظهارداشت: همکاران اداری هیچ تفاوت انسانی با یکدیگر ندارند و تقوا و عمل صالح، ملاک برتری افراد است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که حراست باید با مطالعه و وقت گذاری، شناخت کاملی از دستگاه متبوع  خود داشته باشد، افزود: وقتی ساختارهای اداری را بشناسیم و فرایندها و رویه های اداری را به خوبی تحلیل و پیگیری کنیم متوجه می شویم اشکالات از کجا نشات گرفته است و برای رفع ایرادات و پویا کردن سازمان، گام برداریم.
وی با تاکید بر این که حراست باید به تمام معنا مسلط بر امور سازمان باشد، ادامه داد: اولین مسئله ای که موجب موفقیت در حراست از سازمان می شود، شناخت از مسائل، مشکلات، نیازمندی ها، اهداف و چارچوب های آن سازمان است که باید برای دستیابی به این شناخت، تلاش کرد.
استاندار فارس با بیان این که مهم ترین سرمایه هر سازمان، نیروی انسانی است که وظایف سازمانی توسط همین سرمایه انجام می شود، اظهارداشت: باید اعتماد همکاران را جلب کنیم که در تنگناها حراست را پناهگاه خود تلقی کنند و برای رفع مشکلات خود به حراست امید داشته باشند.
 رحیمی با تصریح به این که ساختارهای اداری در برخی بخش ها دارای اشکالاتی است و همچنین برخی فرایندها ناقص و ناکارآمد است که موجب فساد و ناکارمدی می شود، افزود: حراست باید قبل از دیگران بر این کاستی ها اشراف داشته باشد و برای رفع این نواقص تلاش کند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که کاستی های نظام اداری موجب خدشه در هدف اصلی سیستم اداری یعنی رضایت مندی مردم می شود، گفت: رویه های اداری برای حل مسائل باید به روش های خلاقانه، جدید و استاندارد  تغییر کند تا بتوانیم به شکل بهتری مسائل مردم را حل کنیم.
وی با تاکید بر این که برخی مقررات اداری می تواند روزنه ها و حفره های فسادزا را ایجاد کند، افزود: باید تلاش کنیم حفره های فساد را شناسایی و آن ها را بپوشانیم.
استاندارفارس با بیان این که رسالت ما رضایت مندی و اعتمادسازی بین مردم است که رضایت خدا را نیز در پی دارد، ادامه داد: باید فرهنگ خدمت صادقانه و بی منت را ترویج کنیم.
استاندار فارس با اشاره به این که باید الگوها و شیوه های مختلف مدیریتی و مزایا و معایب آن ها را بشناسیم، ادامه داد: برای از بین بردن نواقص و آسیب ها باید از دانش و اشراف دیگران نیز استفاده کنیم و از منابع مختلف، دانایی و تسلط خود را نسبت به سازمان افزایش دهیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس گفت: قطعا روش های بهتری از روش های امروزی برای حل مشکلات وجود دارد که باید برای پویایی و اقدامات درست و به هنگام، در پی اصلاح روش های گذشته باشیم
وی با تاکید بر این که حراست پشتوانه محکم و اصیل هر دستگاه است و باید به عنوان چشم و گوش مدیر ایفای نقش کند، افزود: مدیران به دلیل حجم زیاد وظایف محوله از برخی مسائل بی اطلاع می مانند که حراست باید با حضور در بین همکاران و ارباب رجوع، با هوشیاری موارد مختلف را برای تصیم گیری درست به مدیر انتقال دهند.
استاندارفارس با بیان این که حفظ سلامت جامعه اداری به عهده حراست قرار دارد، اظهارداشت: مدیریت حراست برای رسیدن به اهداف سازمانی که در مسیر انقلاب و خدمت به مردم است باید تلاش کند.
 رحیمی با اشاره به این که حراست یکی از اجزای اصلی رسیدن به اهداف سازمانی است، گفت: حراست باید با اعتماد سازی، فاصله ببین افکار عمومی و دستگاه های حاکمیتی را کاهش دهد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تصریح کرد: نیاز داریم قبل از هر چیز متخلق به اخلاق اسلامی بوده و خود را بی نیاز از تشویق و تنبیه اداری بدانیم و حراست را رسالت شرعی، ملی و انقلابی خود را تلقی کنیم.
وی با تاکید بر این که ایران اسلامی به اندازه کافی دشمن دارد و انتظاری جز دشمنی از آنان نداریم، افزود: باید تلاش کنیم دوستان انقلاب را حفظ کنیم و بر آن ها بیفزائیم؛ نه این که هر روز عده ای را از قطار انقلاب پیاده کنیم.
استاندار فارس با بیان این که هر چه بیشتر خود را مدعی حفظ انقلاب و  پیروی از آرمان های شهدا بدانیم بیشتر زیر ذره بین خواهیم بود و خطای ما بیشتر جلوه می کند، گفت: باید خود را از هر لغزشی مصون نگهداریم که این مسیر جز با همراهی، همکاری، تیزبینی و دانایی محقق نمی شود.
دکتر رحیمی با اشاره به این که باید خود را حافظ منافع عامه مردم فارغ از جناح ها بدانیم، ادامه داد: باید حافظ دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی که جمهوری اسلامی است باشیم، زیرا آمدن و رفتن دولت ها طبیعی است ولی مردم هستند که می توانند نظام را حفظ کرده و پایدار کنند، بنابراین باید بکوشیم رضایت خدا را که از مسیر خدمت به مردم است، کسب کنیم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.