کد خبر: 8374
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه، رمز موفقیت در برابر کروناویروس را مشارکت مردم و بیماریابی فعالانه دانست.

به گزارش پیام خبر، «مهرزاد لطفی» گفت:  شناسایی افراد در معرض تماس با بیماران مبتلا به کرونا و بیماریابی فعالانه، یکی از اولویت های کنونی مجموعه سلامت استان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به ورود کرونای انگلیسی به کشور، بر جدی گرفتن توصیه های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از دیگران تاکید کرد.

وی موارد شناسایی شده از گونه جدید این ویروس در کشور را به منزله زنگ هشداری جدی دانست که تمامی افراد جامعه را تهدید می کند.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه پیگیری افراد دارای تماس با مبتلایان شناسایی شده در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است، هرگونه کاهش تماس در جامعه و پرهیز از تجمعات را در رفع خطر مواجهه با بحرانی سخت در جامعه، موثر دانست.

 لطفی از مردم استان نیز دعوت کرد تا در صورت تماس با بیماران مثبت شناسایی شده، نسبت به انجام تست اقدام کنند.

وی با اشاره به تغییر رنگ شهرستان های استان نیز گفت: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس جهش یافته انگلیسی، تنها راه مقابله با آن، همکاری و مشارکت مردم در رعایت کامل پروتکل‌ های بهداشتی، پرهیز از دورهمی ها، تجمعات و سفرهای غیر ضروری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به سفر  روز گذشته به تهران و دیدار با جمعی از مسوولان وزارت بهداشت اظهار کرد: در سفر روز گذشته، مواردی از جمله سرانه و مطالبات پزشکان خانواده و مراقبان سلامت فارس، راهکارهای پیشرفت پروژه های نیمه تمام بیمارستانی در فارس، تامین اعتبارات موردنیاز برای پیشبرد طرح های عمرانی و خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی پیگیری شد.

بررسی تعداد مراجعان سرپایی به مراکز منتخب ۱۶ ساعته در استان، تعداد مبتلایان در شهرهای مختلف، علت های جان باختن مبتلایان، روند فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی، نحوه پذیرش بیماران در بیمارستان ها و وضعیت مبتلایان در بخش های عادی و ویژه کووید ۱۹، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

 «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز گزارشی از تعداد تست های سریع در طرح مدیریت و کنترل همه گیری کووید۱۹ به شیوه محله و خانواده محور طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»  در استان ارائه کرد.

 «اورنگ ایلامی» سرپرست معاونت درمان دانشگاه دیگر عضو نشست امروز بود که با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس؛ توضیحاتی پیرامون شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان ارایه داد.

سایر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز گزارش آخرین اقدامات حوزه های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا را ارایه دادند و ضمن بررسی روند اجرایی مصوبات روزهای گذشته، دستورات لازم از سوی رییس دانشگاه به اعضای ستاد ابلاغ شد.

این نشست صبح امروز بیست و هشتم بهمن، با حضور رییس، معاونان، و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.