کد خبر: 8378
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
ورزش و جوانان فارس

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است و تحقیقات جدید نشان داده ۳۰ دقیقه ورزش سبک سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند.

به گزارش پیام خبر، «عباس حاجی زاده»، امروز سه شنبه 28 بهمن در نشست سالانه روسای هیات ورزش های همگانی شهرستان های استان فارس گفت:  جامعه ورزش و باشگاه داران از بیماری کرونا آسیب جدی دیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است و تحقیقات جدید نشان داده ۳۰ دقیقه ورزش سبک سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت ورزش همگانی و ورزش در خانه گفت: ورزش همگانی می تواند باعث ارتقای سلامت و شادابی خانواده‌ها شود.

 «سیروس پاک فطرت» نیز در این نشست گفت: در دوران کرونا با اهتمام تمام هیات های ورزشی ۷۰۰۰ کلیپ ورزشی تولید کرده و در اختیار عموم قرار داده‌اند.

پاک فطرت گفت: با توجه به سیاست های جدید فدراسیون و نشر ورزش به عموم مردم و ایجاد روحیه نشاط و تندرستی در بین جوانان ، اهتمام ریاست جدید فدراسیون و همکاران ایشان استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای تشویق به امر ورزش است.

رئیس هیئت ورزش های همگانی فارس افزود: در دوران کرونا هیات ورزش های همگانی از پرکار ترین هیات ها بوده و از تمام روسای هیئات شهرستانی  به دلیل مشارکت در فعال کردن خانواده ها و ترویج ورزش در خانه  تشکر می‌کنم.

وی با قدردانی از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس در همکاری با هیات ورزش‌های همگانی به تشریح عملکرد این هیئت پرداخت و بیان کرد: این هیئت در سال ۹۹ که با وجود کرونا ۱۷۲۹ برنامه  ورزشی در سطح استان برگزار کرده است و از مجموعه شهرداری های شهرها به دلیل همراهی با هیات تقدیر و تعامل با شهرداری‌ها کلید رفع موانع و مشکلات ورزش همگانی دانست.

مشاور عالی ورزش در شهرداری های کشور طرح لیگ تندرستی را برای ارتقاء سلامت و تزریق روحیه نشاط و تندرستی دانست و از روسای شهرستان ها ضمن تقدیر از تلاش های گذشته درخواست کرد تا مشارکت بیشتری در اجرای این لیگ داشته باشند تا در ارزیابی های آتی فدراسیون نتیجه مطلوب حاصل گردد.

رییس هیئت ورزش های همگانی فارس گفت: ارزیابی فعالیت‌ هیات‌های همگانی شهرستان‌های فارس انجام گردیده و از سه شهرستان جهرم ، نی ریز ، اقلید به عنوان شهرستان شاخص در طرح پویش سراسری تقدیر شد.

همچنین در این نشست که با حضور حاجی  زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس برگزار شد، طی حکمی آقای حسن تاج پیکر شهرداراستهبان  به عنوان رئیس هیات ورزش های همگانی شهرستان استهبان  و آقای مصطفی رامک به عنوان رئیس هیات ورزش های همگانی شهرستان فراشبند منصوب شدند.

مشاور عالی ورزش در شهرداری های کشور  از روسای هیات های  شهرستان های استان فارس درخواست کرد اخلاق‌مداری را در اولویت ورزش و برنامه‌های ورزش همگانی قرار دهند و سفیران خوب سلامت باشند.

در ادامه نشست  «روح‌الله نجمی» گفت: بهترین اقدام در وضعیت کرونا،  ورزش در خانه است و اهمیت فعالیت بدنی چه قبل از کرونا و چه بعد از کرونا است. 
رئیس گروه ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل، ترویج ورزش همگانی و نشر به تمام سنین جامعه را مهم دانست و گفت: تنوع کمیته ها در هیات ورزش های همگانی تمام تقاضای عمومی ورزشی مردم را برآورده کرده است.

در انتهای نشست سالانه از روسای هیات های ورزش های همگانی شهرستان ها تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.