کد خبر: 8379
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مهدی حسنی سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: بازرسان در بررسی قیمتها متوجه اختلاف قیمت غیرمتعارف عمده فروشی حبوبات در بازار با قیمتهای درج شده بر روی بسته بندی شدند.

به گزارش پیام خبر، معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: در راستای نظارت بر قیمتها و کنترل قیمت کالا از مبدا، بازرسی از واحدهای بسته بندی حبوبات در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.

مهدی حسنی ادامه داد: هر چند حبوبات مشمول قیمت گذاری تثبیتی نمی باشد اما ساماندهی بازار و ضرورت رعایت ضوابط قیمت گذاری امری واجب است، بازرسان در بررسی قیمتها متوجه اختلاف قیمت غیرمتعارف عمده فروشی حبوبات در بازار با قیمتهای درج شده بر روی بسته بندی شدند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس جلسه ای با حضور مدیران واحدهای بسته بندی حبوبات مستقر در استان برای توجیه قیمت گذاری تشکیل شد که در این جلسه در خصوص استفاده از برنامه کاربردی تعیین قیمت حبوبات، هزینه بسته بندی، هزینه حمل و نقل، کاهش قیمت مندرج بر روی بسته بندی، کاهش تخفیف ارائه شده به فروشگاه های بزرگ و ... صحبت و آموزش های لازم به مدیران این شرکتها داده و به سوالات آنها پاسخ داده شد.

حسنی اظهار داشت: متاسفانه با بازرسی از بازار و چندین واحد بسته بندی حبوبات و فروشگاه های بزرگ و بررسی قیمتها مشخص شد که این واحدها هیچ گونه اقدامی برای کاهش قیمتهای خود انجام نداده و بنابراین تاکنون برای ۴ واحد بسته بندی پرونده تخلف گرانفروشی تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای طی مراحل قانونی ارسال شده است،  ارزش ریالی پرونده تخلف این۴ واحد بسته بندی حبوبات بیش از ۶۰۵ میلیون ریال است.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس تاکید کرد: بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای بسته بندی حبوبات همچنان ادامه دارد و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی  از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صمت فارس و یا شماره تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز اطلاع دهند تا مورد بررسی بازرسان قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.