کد خبر: 8384
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، قربانیان کروناویروس در شیراز از مرز ۱۵۰۰ نفر گذشت.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۰۵ نفر عنوان کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سه هزار و ۲۰۵ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را هزار و ۵۱۰ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۳۶ مورد مرودشت؛ ۱۳۴ مورد کازرون؛ ۷۶ مورد آباده؛ ۶۸ مورد داراب؛ ۵۵ مورد ممسنی؛ ۴۶ مورد کوار؛ نی ریز و اقلید هر کدام ۴۴ مورد؛ ۴۱ مورد استهبان؛ ۴۰ مورد لامرد؛ ۳۸ مورد سپیدان؛ ۳۳ مورد زرقان؛ فیروزآباد و خرامه هر کدام ۳۲ مورد؛ ۳۰ مورد قیروکارزین؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ ۲۱ مورد ارسنجان؛ زرین دشت، رستم و پاسارگاد هر کدام ۲۰ مورد؛ ۱۹ مورد سروستان؛ ۱۷ مورد بوانات؛ ۱۵ مورد کوه چنار؛ مهر و بیضا هر کدام ۱۳ مورد؛ ۸ مورد فراشبند؛ ۴ مورد بختگان، یک مورد سرچهان و عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۱ هزار و ۳۴۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۷ هزار و ۵۵۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۳۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۴ هزار و ۸۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۶۱۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت این دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۷ هزار و ۲۵۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با توجه به افزایش مراجعه به مراکز منتخب سرپایی کرونا و بستری بیماران مبتلا در بیمارستان های استان تاکید کرد: با روند افزایشی ابتلا به کروناویروس در فارس مواجه هستیم و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی بیش از پیش ضرورت دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.