کد خبر: 8390
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
گشایش نمایشگاه خوشنویسی مجنون آن لیلی در آباده آثار محمدرضا صفاییان

بیش از ۶۵ اثر خوشنویسی در نمایشگاه مجنون آن لیلی، نمایش داده شده است؛ که برخی از این آثار، سال گذشته در گالری تار و پود شیراز نیز به نمایش گذاشته شد.

به گزارش پیام خبر؛ نمایشگاه خوشنویسی مجنون آن لیلی در نگارخانه استاد ذوالفنون آباده گشایش یافت.
با حضور پیشکسوتان، هنرمندان و تنی چند از مسئولین آباده، آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی محمدرضا صفاییان برگزار شد.
هادی فرخی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: هنر و هنرمند، پیوندی ناگسستنی و برگرفته از ذات کبریایی حضرت باری تعالی هستند که در آثار هنری جلوه بی‌بدیل آن به چشم می‌خورد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده افزود: هنر خوشنویسی از هنرهایی است که با حس و حال مخاطب ارتباط مستقیم دارد؛ این هنر والا بُعد فرهنگ و ترویج آن را در راه عشق می‌پیماید و پس از نقشی دلنشین به دوست‌داران و هنردوستان عرضه می‌شود. امروز رخدادی نو در زمینه خوشنویسی را می‌بینیم. نمایشگاه هنرمند صاحب سبک و جوان شهرمان، مایه سربلندی و سرافرازی است.
دبیرشورای فرهنگ عمومی آباده ادامه داد: نمایشگاه مجنون آن لیلی با آثار خوشنویسی و نقاشیخط هنرمند جوان و صاحب سبک محمدرضا صفاییان زمینه‌ای است تا دوست‌داران هنر خوشنویسی از این نمایشگاه بازدید کنند و با آشنایی سبک‌های نوین خوشنویسی تجربه خود را در برگزاری چنین نمایشگاه های را افزایش دهند.
محمدرضا صفاییان، هنرمند فوق ممتاز خوشنویس آباده شرح حال کاری خود را با بیتی از خواجه ی اهل راز حافظ شیرازی آغاز کرد و گفت: نمایشگاه مجنون آن لیلی، برآیند سال‌ها تلاش در هنرهای تجسمی است. سبک آثار دیگرگونه از کارهای خوشنویسی و در حقیقت سبکی نو بود.
وی افزود: بیش از ۶۵ اثر خوشنویسی در نمایشگاه مجنون آن لیلی، نمایش داده شده است؛ که برخی از این آثار، سال گذشته در گالری تار و پود شیراز نیز به نمایش گذاشته شد.
هنرمند فوق ممتاز آباده‌ای، نگارخانه ذوالفنون را برای هنرمندان بسیار با اهمیت دانست و ادامه داد: یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان هنرهای تجسمی به ویژه خوشنویسان آباده، نبود فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن آثار هنری بود.
یادآور می‌شود این نمایشگاه در نگارخانه استاد ذوالفنون آباده، یک هفته پذیرای دوست‌داران هنر خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.