کد خبر: 8412
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: شاهد افزایش ۳۶۵۷ درصدی ارزش ریالی کشف کالاهای قاچاق در ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح استان هستیم.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال ۲۶ هزار و ۶۸۶ مورد بازرسی جهت کشف کالای قاچاق در استان انجام شده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته  ۱۷ هزار و ۹۴۱ مورد بازرسی در این خصوص انجام شده بود.

حمیدرضا ایزدی  با اشاره به این که میزان بازرسی‌ها در کشف کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۹ درصدی داشته است، ادامه داد: در طول ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری ۱۴۱ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۹۴ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: این رویه بیانگر رشد ۱۴۳ درصدی در تشکیل تعداد پرونده‌ها و رشد ۳۶۵۷ درصدی در ارزش ریالی تخلف‌های کشف شده است، در مدت مشابه سال گذشته ۵۸ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۵ میلیارد و ۱۶۸ میلیون ریال تشکیل شده بود.

ایزدی به انواع کشفیات کالاهای قاچاق در ۱۰ ماهه ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: عمده این کالاها شامل: انواع کالاهای اساسی، انواع لوازم خانگی، لوازم بهداشتی (ماسک و محلول ضدعفونی کننده) و لوازم آرایشی، انواع دخانیات، انواع ژل بازی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.