کد خبر: 8413
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
تفاهم نامه سپاه

فرمانده سپاه فجر استان فارس بر لزوم راه اندازی مراکز نیکوکاری برای کمک حداکثری به مددجویان و نیازمندان استان تاکید کرد.

به گزارش پیام خبر، جلسه مشترک برخی از معاونین و مسئولین اقشار سپاه فجر فارس با معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور فرمانده سپاه فجر فارس و مدیرکل محترم کمیته امداد استان فارس، ویژه بررسی تفاهم نامه مشترک همکاری فی مابین در محورهای اشتغال و کارآفرینی، مسکن محرومین، بهداشت و درمان، امور اجتماعی و فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، طرح های دانش بنیان، کمک های مومنانه، ترویج سنت های حسنه اسلامی و... در سالن کوثر به میزبانی سپاه فجر استان فارس و بسیج سازندگی استان فارس برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس در این جلسه با بیان اینکه بخش عمده ای از این تفاهم نامه در سنوات گذشته ارائه شده و نیاز به تبیین و تشریح ندارد، افزود: کمیته امداد متولی کمک به مددجویان و نیازمندان جامعه است. سپاه پاسداران نیز با توجه به ظرفیت های درون سازمانی خود، در کنار کمیته امداد می بایست از آحاد مردم در بسیج و بعدهای مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای امداد رسانی به نیازمندان استفاده کند تا کاری فراگیر و گسترده انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه سپاه به دنبال موازی کاری و ماموریت مستقل در کمک به نیازمندان نیست، گفت: با هم افزایی با کمیته امداد، روند کمک به نیازمندان را تسریع بخشیده و از توزیع ناعادلانه جلوگیری می کنیم.

سردار بوعلی در ادامه افزود: علاوه بر اقشار بسیج، بسیج محلات و حوزه های مقاومت نیز در یاری رسانی به محرومین جامعه، کمیته امداد را همراهی می کنند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس یادآور شد: در حال حاضر بسیج سازندگی دارای ۱۵۸۰ صندوق قرض الحسنه است که کمیته امداد می تواند  با راه اندازی مراکز نیکوکاری و تقویت صندوق های مذکور، به مددجویان تحت حمایت نیز خدمت رسانی کند.

وی بسیج سازندگی را یکی از متولیان محرومیت زدایی در جامعه برشمرد و اضافه کرد: در تفاهم نامه سه جانبه ای که در تاریح یکم آبان ماه امسال فی مابین استانداری، سپاه فجر و کمیته امداد فارس بسته شد، جامعه هدف ما در اجرای این برنامه مددجویان کمیته امداد و بسیجیان معسر در نظر گرفته شدند.

محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس در این جلسه گفت: تعامل خوب بین دو نهاد مقدس سپاه فجر و کمیته امداد فارس،   همچنین همدلی و رفاقت بین این دو نهاد مقدس سبب شکل گیری و اجرای طرح های خودجوشی همچون طرح شهید ابراهیم هادی شد. طرحی که الگویی برای سایر استان ها شد.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیازمندان و بسیجیان معسر، افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری در پایگاه های بسیج استان می تواند کمک به نیازمندان و مددجویان را سرعت بخشد.

بذرافشان در ادامه به گوشه ای از فعالیت های کمیته امداد در ۱۰ ماهه گذشته اشاره کرد و گفت:در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۱۱ هزار خدمت عمرانی و  بالغ بر ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.