خانه های هلال

با حضور دبیر کل جمعیت هلال احمر و به صورت ویدئو کنفرانس، همزمان ۱۳۴ خانه هلال جدید در استان فارس افتتاح شد و تعداد خانه های هلال این استان در مجموع به ۲۵۴ خانه رسید.

به گزارش پیام خبر در سومین روز از سفر دبیر کل جمعیت به این استان و در جریان حضور وی در نشست مشترک با کارکنان جمعیت فارس، به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس ۱۳۴ خانه هلال جدید در سطح استانی افتتاح شد.
با افتتاح این تعداد خانه هلال جدید، شمار خانه های هلال استان فارس تا پایان بهمن ماه سال جاری به ۲۵۴ خانه رسید؛ آماری که تا پایان اسفند ماه از مرز ۳۰۰ خانه هلال خواهد گذشت.
دکتر قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر در این نشست و به صورت نمادین با شهرستان ارسنجان ارتباط ویدئویی برقرار نمود و در جریان افتتاح خانه هلال روستای جمال آباد بزرگ از توابع بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفت.
وی پس از این مراسم، در سخنانی خانه های هلال را به مثابه شعبه کوچکی از جمعیت هلال احمر در مناطق هدف به ویژه در جامعه روستایی توصیف و اظهار کرد: خانه های هلال نقش بسزایی در تسریع فرایند امدادرسانی در زمان وقوع حوادث و بحران ها دارند.
قوسیان مقدم با تاکید بر اهمیت تشکیل و توسعه تیم های امدادی و آموزش دیده و همچنین گروه های جوانان و داوطلبان در خانه های هلال، افزود: اعضا و داوطلبان خانه های هلال سفیران افتخاری جمعیت هلال احمر در مناطق روستایی و شهری دور از دسترس خدمات این جمعیت هستند که با حضور موثر خود، در افزایش تاب آوری اجتماعی به ویژه در زمان بحران ها ایفای نقش می نمایند.
در پایان نشست شورای مدیران از طرح های ابتکاری حراست سامانه حضور و غیاب امدادگران و نجاتگران، امداد و نجات ارسال پیام به محض باز شدن پلمپ انبارهای امدادی برای مدیر عامل، رئیس اداره حراست و معاون امداد و نجات و روابط عمومی رادیو هلال جمعیت هلال احمر فارس رونمایی شد.
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان حوزه ستادی جمعیت هلال احمر فارس، دیدار و گفتگو با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و بهره برداری از مرکز جامع توانبخشی شیراز، دیگر برنامه های روز سوم سفر دبیر کل جمعیت هلال احمر به استان فارس بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.