کد خبر: 8445
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
طرح تکاپو در فارس

کارگزار طرح تکاپوی استان فارس گفت:  استان فارس یکی از استان های پیشرو در زمینه اجرای طرح تکاپو است و به دلیل ارتباط فکری بسیار خوبی که بین دست اندرکاران این طرح در سطح استان برقرار است، در آینده ای نزدیک شاهد نتایج مطلوبی از اجرای این طرح خواهیم بود.

به گزارش پیام خبر، «سونیا خضرایی»، امروز (سه شنبه 5 اسفند) در نشستی  با حضور  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و جمعی از مسئولان آن اداره کل برگزار شد، دستورالعمل های جدید ابلاغی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح  مورد بحث و بررسی قرار داد.
کارگزار طرح تکاپوی استان فارس ادامه داد: تعیین  تصویب نهایی چند رسته شغلی، فراهم نمودن مقدمات تشکیل شورای نیاز سنجی آموزشی با حضور نهاد های بخش خصوصی مرتبط با رسته های الویت دار، تعیین و تصویب نیاز های آموزشی رسته های شغلی با توجه به ظرفیت های خاص هر شهرستان، بررسی محتوا و استاندارد های آموزشی موجود در طرح تکاپو، تعیین و معرفی مربیان متخصص از بخش دولتی و خصوصی در محدوده رشته های مورد نیاز، تطبیق جدول نیاز های آموزشی رسته های در اولویت با استاندارد های فنی و حرفه ای و تهیه فرست نیازمندی های آموزشی از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی استان فارس را یکی از استان های پیشرو در زمینه اجرای طرح تکاپو دانسته وبیان کرد: به دلیل ارتباط فکری بسیار خوبی که بین دست اندرکاران این طرح در سطح استان برقرار است، در آینده ای نزدیک شاهد نتایج مطلوبی از اجرای این طرح خواهیم بود. وی هدف نهایی این طرح را ایجاد توسعه پایدار در سطح کشور بیان کرد. 
در این نشست «حشمت کوشکی»، نیز بیان داشت: توسعه پایدار شغلی بدون توسعه آموزش های مهارتی امری کاملا محال است. 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس ادامه داد: برای پیشبرد این طرح شورای راهبردی هر رسته شغلی و کمیته های شهرستانی بایستی به سرعت تشکیل شود تا با برگزاری جلسات منظم و گزارش دهی پیوسته بتوانیم این طرح بی نظیر را بیش از پیش عملیاتی نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در پایان خاطر نشان کرد: امکانات و ظرفیت های ما در شهرستان های مختلف استان فارس در اختیار اجرای این طرح مفید خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.