کد خبر: 8455
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
آماده سازی دروازه قرآن و طاووس میدان قرآن شیراز به مناسبت ایام نوروز

بعد از انتشار خبری مبنی بر گم شدن کلید دروازه قرآن، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خبر داد کلید دروازه قرآن هم اکنون در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز است.

به گزارش پیام خبر، نزدیک شدن به روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ سبب می شود تا آثار باستانی و ورودی های شهر شیراز  سوژه عکاسان خبری شوند ، همین امر سبب شد تا خبرنگار ایرنا در جست و جویی متوجه بی اطلاعی مسئولان از کلید دروازه قرآن شود.

به نقل از ایرنا، ثبت تصاویر مقبره مرحوم حاج حسین ایگار سازنده بنای کنونی دروازه قرآن که قبر وی در همین بنا قرار گرفته ،خبرنگار ایرنا را بر این داشت که ابتدا کلید دروازه قرآن را بیابد تا با استفاده از آن بتواند به داخل مقبره راه یابد و تصاویر آن را ثبت و گزارشی در این باره تهیه کند.

خبرنگار ایرنا ابتدا برای یافتن کلیدی از در دروازه قرآن سراغ غلامحسین نیازی مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس رفت اما وی اعلام کرد که کلید و مدیریت مجموعه دروازه قرآن شیراز در اختیار شهرداری این کلانشهر است.

به سراغ روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز رفتیم اما وی نیز خبری از کلید نداشت و در گام بعدی سراغ کلید را از شهرداری منطقه ۳ شیراز گرفتیم که مجموعه دروازه قرآن در این منطقه قرار گرفته اما آنها نیز خبری از کلید نداشتند و اعلام کردند که کلیدی از این بنای شاخص در اختیار شهرداری این کلانشهر نیست.تا لحظه انتشار این مطلب هیچ اطلاعی از کلید دروازه قرآن کسب نشد.

خبر گرفتن از وضعیت آرامگاه حاج حسین ایگار که در بنای دروازه قرآن شیراز قرار دارد موجب شد دریابیم کلید این مجموعه گم شده یا دست کم کسی اطلاعی از آن ندارد.

در همین راستا و در پیرو ناآگاهی مسئولان از کلید دروازه قرآن، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: کلید دروازه قرآن گم نشده و هم اکنون در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز است.

حمید جورکش با اشاره به انتشار خبری در یکی از رسانه ها مبنی بر گم شدن کلید دروازه قرآن افزود: به دنبال درخواست خبرنگار یکی از خبرگزاری ها دال بر تصویر برداری از فضای داخلی دروازه قرآن در حال هماهنگی موضوع بوده ایم که به ذوال همیشگی توقع بود خبرنگار مربوطه کمی صبر را پیشه میکرد تا روال اداری لازم نیز طی شود.

وی افزود: کلید این بنای تاریخی ارزشمند در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز موجود است و چنانچه فردی قصد عکاسی و تصویربرداری از آن را دارد می تواند ضمن ارائه درخواست و هماهنگی قبلی با این سازمان از دروازه قرآن تصویر برداری نماید.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: روند هماهنگی برای عکاسی از دروازه قرآن به علت ارزشمند و تاریخی بودن این بنا دارای مراحل اداری لازم است و متقاضیان ضروری است برای تصویربرداری از آن به سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری شیراز مراجعه نمایند.

جورکش خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز همواره توجه ویژه ای به دروازه قرآن به عنوان ورودی شهر سومین حرم اهل بیت (ع)  و بخشی از خاطره جمعی ایرانیان داشته و در دوره مدیریت اخیر شهرداری شیراز بنای دروازه قرآن بصورت فاخر بهسازی، مرمت و نورپردازی شده است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.