کد خبر: 8456
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نواب قائدی، نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

با حضور دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، دکتر کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی فارس، حمزه گوهری مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل در حوزه معلولین و دیگر مسئولان، دبیرخانه دائمی مناسب سازی در شهرداری شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پیام خبر، «نواب قائدی» در آیین آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی شهرداری شیراز گفت: راه اندازی این دبیرخانه اقدامی در راستای تقویت و ارتقای زیرساختهای لازم برای حضور هرچه بیشتر جامعه معلولین و جانبازان در نقاط مختلف شهر و بهره مندی هرچه بیشتر آنها از امکانات و خدمات شهری است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز  راه اندازی دبیرخانه دائمی مناسب سازی را یکی از طرحهای این کمیسیون که در شورای اسلامی شهر مصوب شد عنوان کرد و افزود: : با آغاز به کار و فعالیت این دبیرخانه یکی از رویکردهای شورای پنجم و شهرداری که توجه به خواسته های اقشار مختلف مردمی است محقق خواهد شد.

وی پیگیری مصوبات کمیته مناسب سازی شهرستان شیراز، پیگیری درخواستهای مردمی در زمینه مناسب سازی اماکن و فضاهای شهری، تهیه مدارک و مستندات ازاقدامات واحدهای مختلف شهرداری در حوزه مناسب سازی، اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته در خصوص مناسب سازی و ارزیابی اقدامات صورت گرفته را از جمله وظایف این دبیرخانه برشمرد.

نواب قائدی در ادامه به اقداماتی دیگر در زمینه ارائه خدمات به جانبازان و معلولین اشاره کرد و بیان داشت: برای اولین بار در کشور فرهنگسرای معلولین در پارک جوان توسط شهرداری در حال ساخت است که امیدواریم طبق برنامه زمانبندی در موعد مقرر افتتاح و تقدیم این عزیزان شود.

عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز ادامه داد: با توجه به شروع به کار 5 دستگاه ون مناسب سازی شده ویژه جانبازان و معلولین در شهر شیراز، برای سال آینده نیز خرید 5 دستگاه ون دیگر و 50 دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده در بودجه شهرداری دیده شده است تا شاهد گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی برای معلولان و جانبازان عزیز باشیم.

« مسعود طهماسبی»، نیز در این مراسم، گفت: علیرغم فعالیتهای خوبی که از سوی شهرداری شیراز در حوزه مناسب سازی صورت گرفته، باز هم همه تلاشمان بر این است تا شرایطی مهیا شودکه شهر برای عموم شهروندان قابل دسترس باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز مناسب سازی فضاهای شهری برای استفاده همه اقشار مردمی را یکی از شاخصه های توسعه یافتگی قلمداد کرد و اظهار داشت: در این راستا باید تلاش کرد قبل از اینکه پروژه ای به اجرا درآید، در زمان مطالعه، طراحی و اجرا همه نیازها دیده شود تا آن پروژه به نحوی پاسخگوی اقشار مختلف جامعه باشد.

معاون شهردار شیراز در حوزه حمل و نقل خاطر نشان کرد: حق طبیعی عموم مردم است که از امکانات و خدمات شهری بطور یکسان بهره ببرند.

وی راه اندازی دبیرخانه معلولین را اقدام خوبی که منجر به تامین امنیت و آسایش معلولان، جانبازان و سالخوردگان خواهد شد برشمرد و ادامه داد: راه اندازی خودروهای مناسب سازی ویژه معلولین نیز از دیگر اقدامات خوبی بود که در شهر شیراز رخ داد و بحمدالله بازخورد خوبی به همراه داشته است.

مسعود طهماسبی گفت: با نگاه خوبی که شورای اسلامی شهر خصوصا کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و شهرداری شیراز به مبحث مناسب سازی دارند، امید داریم اقدامات اینچنینی باز هم در سطح شهر گسترش یابند.
وی در ادامه گفت: در حوزه مناسب سازی، از ابتدای سال تاکنون بیش از 400 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر مناسب سازی شده اند و این اقدامات همچنان ادامه خواهند داشت.

« کشفی نژاد»، نیز در این مراسم از اقدامات خوب شورای اسلامی شهر و شهرداری در زمینه مناسب سازی قدردانی کرد و افزود: اینکه در شهرداری شیراز دبیرخانه ای تحت عنوان دبیرخانه مناسب سازی راه اندازی شده، نشان دهنده این است که شورای اسلامی شهر و شهرداری در بهره مندی معلولین و جانبازان و حتی سالخوردگان از خدمات و امکانات شهری اهتمام و توجه ویژه دارند.

مدیر کل بهزیستی فارس با اشاره به اینکه علاوه بر معلولان ، امروز بیش از 10 درصد از جامعه را سالمندان تشکیل می دهند، تصریح کرد: باید با تغییر فضاهای فیزیکی و مبلمان شهری به سمتی برویم که شرایط خوبی برای حضور این قشر در جامعه فراهم سازیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی در شهرداری شیراز و فعالیتهایی که صورت خواهد گرفت، عدالت برخورداری مردم از امکانات شهری محقق شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.