کد خبر: 8470
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: با تلاش های خیرین مدرسه ساز 2 هزار مکان آموزشی تقدیم فرزندان این استان شده است و با تلاش دستگاه های اجرایی اعتبارات ساخت و نوسازی مدارس استان به بیش از شش برابر افزایش یافته است.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهارداشت: امروز شاهد به بار نشستن تلاش های خیرین مدرسه ساز هستیم و هر روز سکوهای افتخار در قالب سکوهای علم و دانش توسط فرزندان این مرز و بوم فتح می شود.

استاندار  فارس با اشاره به این که با تلاش های خیرین مدرسه ساز 2 هزار مکان آموزشی تقدیم فرزندان این استان شده است، ادامه داد: با تلاش دستگاه های اجرایی اعتبارات ساخت و نوسازی مدارس استان به بیش از شش برابر افزایش یافته است.

وی با بیان این که از هشت هزار و 700 مدرسه استان فارس، تعداد دو هزار مدرسه توسط خیرین، ساخته و به دانش آموزان استان اهدا شده است، گفت: از بزرگ ترین مدرسه تا کوچک ترین مدرسه همه در مسیر اعتلای علمی و فرهنگی استان موثر بودند و باید در این مسیر از کسانی که مدارس را در چادرهای آموزش عشایر برپا کردند و نتایج آن نیروهای بسیار خدوم تربیت شده اند تا کسانی که دانشگاه ها، مدارس و مکتب ها را در شهرها و روستاها ایجاد کردند قدردانی کنیم.

استاندار فارس ادامه داد: با تلاش همه دست اندرکاران و حمایت خیرین، ایران از جامعه ای کم سواد به جامعه ای با 85 تا 90 درصد آموزش عمومی افراد لازم التعلیم رسیده است و نیروهای متخصص و با تحصیلات دانشگاهی نیز به صورت مداوم گسترش می یابد.

 رحیمی افزود: خاطره شیرین اولین روزی که دانش آموزان وارد مدرسه می شوند در ذهن خیرین مدرسه ساز ماندگار است و دانش آموزان از خیرین بزرگوار درس خیراندیشی و نیک اندیشی می گیرند و جامعه نیز از این روحیه خیرین درس می آموزد و راه ارزشمند آن ها پر رهرو خواهد شد.

در این مراسم که با حضور تعدادی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد، استاندارفارس از تلاش های تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.