کد خبر: 8473
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایش «آخرین نامه» در سینما فرهنگ گراش/ عکس: مجید افشار

نمایش «آخرین نامه» که از ۲۹ بهمن‌ماه در سینما فرهنگ گراش به روی صحنه رفته بود، نیز با این افزایش همه‌گیری کرونا، در راستای کنترل همه‌گیری بیماری کرونا، در راه ماند.

به گزارش پیام خبر؛ از سال گذشته و با همه‌گیری بیماری کرونا در کشور، تماشاخانه‌ها، نگارخانه‌ها، سینماها و دیگر جاهای فرهنگی و هنری، از پویایی ایستادند.
پس از نزدیک به یک سال، با کاهش همه‌گیری این بیماری در بهمن‌ماه، در برخی شهرستان‌ها و با تماشاچی اندک، برخی تماشاخانه‌ها و نگارخانه‌ها بازگشایی شدند؛ هرچند با آغاز اسفند و افزایش دگر باره این همه‌گیری این بیماری، بار دیگر دستور به بسته شدن آن‌ها داده شد.
نمایش «آخرین نامه» که از ۲۹ بهمن‌ماه در سینما فرهنگ گراش به روی صحنه رفته بود، نیز با این افزایش همه‌گیری کرونا، در راستای کنترل همه‌گیری بیماری کرونا، در راه ماند.
نمایش «آخرین نامه»، برداشتی از نمایشنامه نوشته مهرداد کوروش‌نیا است که به کارگردانی علی فخری و بازیگری غلامرضا پورقائد، محمود علی‌پور و احسان شامحمدی در چند شب گذشته، تماشاچی‌های دوست‌دار نمایش را به تماشا فراخوانده بود.
محمود علی‌پور که افزون بر بازیگری، برنامه‌ریز این نمایش نیز بود، در این باره گفت: از مردادماه تمرین این نمایش را آغاز کردیم. دیدگاه ما این بود که تا ۸ اسفند این نمایش، پذیرای مردم هنردوست گراش باشد. در این شب‌ها هم تلاش کردیم همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم؛ هرچند امروز با شرایط به وجود آمده، نمایش تا زمان بهتر شدن وضعیت، ایستا شده است. امیدواریم هرچه زودتر وضعیت شهرستان به حالت سفید و آبی در بیاید تا ما بتوانیم باز هم برای تماشاچی‌ها نمایش بازی کنیم.
علی مقتدری، سرپرست گروه هنری صبا، نیز گفت: هنگامی که موج چهارم کرونا در گراش گزارش شد، گروه صبا نیز برای همراهی با دیگر مراکز فرهنگی و هنری، بار دیگر ایستایی را پیشه خود ساخت. این ایستایی تا بهتر شدن وضعیت گراش ادامه خواهد داشت.
مقتدری افزود: در این چند شب، بلیت‌فروشی را اینترنتی انجام دادیم و تماشاگران با فاصله دو صندلی می‌نشستند و تنها از یک‌پنجم ظرفیت سالن بهره گرفتیم. همچنین استفاده از ماسک هم اجباری بود.
«آخرین نامه» نمایشی طنز با درون‌مایه جنگ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.