کد خبر: 8501
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
واکسن کرونا

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت:امروز ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونای سینوفارم وارد کشور می‌شود، تاریخ ورود ۴.۲ میلیون دوز واکسن کرونای کوواکس، امروز یا فردا اعلام می‌شود.

به گزارش پیام خبر، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا از ورود ۲۵۰  هزار دوز واکسن کرونای چینی سینوفارم به کشور خبر داد و گفت: امروز یا فردا، تاریخ ورود ۴.۲ میلیون دوز واکسن کرونای کوواکس به ما اعلام می‌شود.

علیرضا رئیسی عنوان کرد: امیدواریم هستیم که بتوانیم گروه پرخطر، که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند را تا پایان سال واکسینه کنیم، امیدواریم  که بتوانیم تا فروردین ماه گروه پرخطر مرحله اول را واکسینه کنیم، بقیه واکسیناسیون نیز بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ انجام می‌شود.

وی در خصوص آغاز دوره واکسیناسیون جدید و گروه های شامل بیان کرد: در این دوره افراد ساکن در سرای سالمندان و افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی و جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد، غسال‌ها و افرادی که در آرامستان‌ها کار می‌کنند واکسینه می شوند.

رئیسی ادامه داد: در این دوره باقی مانده افرادی که در بخش‌های ویژه کرونا مشغول به کار هستند، همچنین بخش‌های کووید ۱۹، آزمایشگاه‌هایی که آزمایش کووید ۱۹ را انجام می‌دهند، به علاوه مراکز نمونه گیری، مراکز منتخب کووید ۱۹ و اورژانس ها واکسینه خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.