ارتباط فراگیر مخابرات

گویا امید به اصلاح سخنان و رویکردها در مجموعه وزارت ارتباطات بیهوده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر مخابرات را از خانواده خود نمی داند. بر ایشان فرض است که بدانند زمانی که وزارتخانه ای وجود نداشت، شرکت مخابرات ایران با سابقه ای 60 ساله در حوزه ارتباطات، صنعت مخابرات کشور را پی ریزی و پایه ریزی کردند.

به گزارش پیام خبر، گویا امید به اصلاح سخنان و رویکردها در مجموعه وزارت ارتباطات بیهوده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر مخابرات را از خانواده خود نمی داند. بر ایشان فرض است که بدانند زمانی که وزارتخانه ای وجود نداشت، شرکت مخابرات ایران با سابقه ای 60 ساله در حوزه ارتباطات، صنعت مخابرات کشور را پی ریزی و پایه ریزی کردند.

بهانه این توضیحات، صحبت های وزیر ارتباطات در افتتاحیه نمایشگاه تلکام 99 است که باز هم به مخابرات حمله کردند و همچنان به این سوال اساسی پاسخ نمی دهند که چرا تا سه ماه پیش مخابرات از نظر ایشان، کاملا گل و بلبل بود. لطفا به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشید و از عواقب صحبت های خود آگاه باشید.

آقای جهرمی، مطمئن باشید مردم آگاه تر از این حرف ها هستند و فهمیده اند شما صرفا به بهانه ی خارج شدن شخص موردنظرتان از مدیرعاملی شرکت این همه جار و جنجال به راه انداخته اید.

 این گونه روش ها با هر هدفی که باشد، نتیجه ای جز به آشوب کشاندن و خراب کردن بازار رو به توسعه ارتباطات و مخابرات کشور که نیاز حیاتی مردم است نخواهد داشت.

مخابرات همواره تابع سیاست های ابلاغی بالادستی و رگولاتوری بوده است و حداقل انتظار این است که اگر به خواسته های به حق مخابرات در راستای توسعه توجهی نمی شود،  منطق و اصول در صحبت ها مراعات شود.

کار از توصیه به وزارت ارتباطات برای هم افزایی به جای تلاش برای واگرایی در صنعت مخابرات گذشته و اکنون، متاسفانه تکیه بر ملاحظات شخصی و جناحی، وزیر  محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات را به جایی رسانده که عنوان می کنند مخابرات از خانواده ی ما نیست.

شرکت مخابرات ایران، باز هم وزارت ارتباطات و زیرمجموعه را به هم افزایی و همگرایی دعوت می کند. جناب وزیر ارتباطات از انحصار مخابرات صحبت کرده اند، در حالی که ۵۰ درصد پهن باند کشور در اختیار بخش خصوصی است و با امضاء قرارداد بیت استریم که سه سال معطل مانده بود ، بعید است دیگر حتی بهانه ای برای ادعای انحصار باقی مانده باشد.با توضیحات گفته شده کاملا واضح هست که در هر شرایطی ، حداکثر همکاری  از سوی مجموعه مخابرات صورت گرفته است؛ ولی به محض خروج مدیرعامل همسو،  فعالیت های شرکت مخابرات ضد بازار رقابتی و انحصاری تلقی می شود!

خلاصه مطلب آن که شرکت مخابرات ایران و مجموعه کارکنان آن دیگر بیش از این تاب تحمل و فشار نگاه های سیاسی در مدیریت را ندارند. زیرساخت ارتباطات کشور در حوزه انتقال بر طبق قانون در اختیار مخابرات است و وزارت ارتباطات به جای قدردانی از مخابرات که برون سپاری این کار دولتی عظیم را علی رغم تمام محدودیت ها انجام داده است و  ضمنا در این سال ها حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز کرده است، در حال شاخ و شانه کشیدن برای این مجموعه شریف و خدمتگزار است.

قطعا توسعه تلفن ثابت به جز با منطقی شدن تعرفه ها اتفاق نخواهد افتاد و همگان می دانند وقتی وزارتخانه محترم ارتباطات در طول دولت های یازدهم و دوازدهم در تمام سال ها موضع زیگزاگی در این خصوص اتخاذ می کند، همین مطلب به روشنی موید عدم حقانیت است. زمانی که مدیرعامل از دولت است، تعرفه ها می تواند افزایش پیدا کند و زمانی که مدیریت از دولت نیست، مخابرات مانع توسعه تلقی می شود.

خواهش دوستانه و توصیه به مجموعه محترم وزارت ارتباطات این است که بحث هایی که باید در اشل مدیریتی و تخصصی حل شود را به رسانه نکشانند؛ پر واضح است که قربانی اصلی این کشمکش بی جهت،  مشتریان در اقصی نقاط میهن عزیزمان و کارمندان غیور و تلاشگر مخابرات و حتی تمام صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در بخش های مختلف خواهد بود.

همچنین، در مورد سخنان سخیف و خارج از نزاکت دبیر سندیکای صنعت مخابرات، به ایشان اطلاع می دهیم که امکان شکایت از سخنان بی پایه و اساس مطرح شده و مهم تر از آن، بی ادبی و خروج از نزاکت ادبی و رفتاری ایشان از طریق مراجع قانونی و حقوقی برای شرکت مخابرات محفوظ می باشد و به نامبرده دوباره یادآور می شویم: "ادب مرد به ز دولت اوست." / مخابرات منطقه فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.