مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: برآوردهای اولیه مالی برای اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات در سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال بوده که با توجه به تورم ایجاد شده وتغییرات نرخ ارز قطعا به منابع بیشتری نیاز خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، مجید سلطانی در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نخستین سفر استانی خود، اظهار داشت: به دلیل شرایط ویژه استان بوشهر که به عنوان یک استان مهم در حوزه اقتصاد و انرژی محسوب می شود، این استان برای نخستین سفر استانی انتخاب شده است. سلطانی عنوان کرد:مبلغ ۱۲۵۰میلیارد  ریال برای توسعه فاز اول شبکه ملی اطلاعات در استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ اختصاص خواهد یافت.  

وی افزود: با حضور در استان ها بدنبال آشنایی نزدیک با زیرساخت ها، امکانات مخابراتی، نیازهای توسعه ای و چالش های موجود هستیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی عملیاتی و بر اساس یک برنامه راهبردی با احصاء اولویت ها، امکاناتی متناسب با نیازهای مردم، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی ارائه کنیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: ارائه ۶۰ درصد نیازهای مخاطبین در حوزه خدمات ای تی در کنار ۱۰۰ درصد تلفن ثابت سبب شده که با مطالبات گوناگون مشتریان مواجه باشیم که نشان دهنده نیاز یه توسعه شبکه های زیرساختی در جهت رضایت مردمی است.

سلطانی با اشاره به دغدغه جدی رهبر معظم انقلاب، نسبت به وجود شبکه ملی اطلاعات، عنوان کرد: در قالب طرحی پنج ساله این شبکه در سطح کشور اجرایی می شود.

وی ادامه داد: طرح شبکه ملی اطلاعات از ابتدای سال جاری به عنوان یک اولویت وارد پوشه کاری شرکت مخابرات ایران شد و در راس برنامه کاری ام قرار گرفته است.


مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در بخش دیگری از سخنانش، گفت: کیفیت پهنای باند در بخشی از استان ها مانند بوشهر با میزان نیازهایش هم خوانی ندارد که سبب شده در طول سال شاهد افت کیفیت و نارضایتی مردمی باشیم.

سلطانی گفت: بر این اساس بودجه خاصی برای این استان ها، از جمله بوشهر تعریف و تخصیص یافته است که از ۴۸ ساعت آینده شاهد ورود آنها به استان بوشهر خواهیم بود.

وی عنوان کرد: البته با کمک شرکت زیرساخت و ایجاد مکانسیم های فنی، شاهد وضعیت جدیدی از ارائه پهنای باند و کیفی تر شدن خدمات اینترنت از روز گذشته به استان بوشهر هستیم که تداوم آن نیز دنبال می کنیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به وضعیت شرکت مخابرات ایران بیان کرد: در مجموع ۲۸ میلیون تلفن ثابت، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار پورت و ۱۷۰ هزار کیلومتر شبکه نوری در کشور داریم که بر اساس نیاز مشتریان در دو بعد کمیت و کیفیت اقدام به ارائه پهنای باند می کنیم. / مخابرات منطقه فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.