کد خبر: 8530
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
وحید موسوی

سالهاست فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی شناخته شده کشور دستخوش حضور اهالی سیاست برای ارتقای جایگاه اجتماعی سیاسی شان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر از مشهد، به قلم سید وحید موسوی، سالهاست فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی شناخته شده کشور دستخوش حضور اهالی سیاست برای ارتقای جایگاه اجتماعی سیاسی شان شده است.
انتخابات دیروز فدراسیون  فوتبال بار دیگر در را بر همان پاشنه چرخاند و نشان داد لابی بیرون زمین چقدر در مدیریت ورزشی موثر است.
این بار حضور یکی از برترین فوتبالیست های دهه های اخیر علی کریمی که جادوگر فوتبال ایران لقب گرفته است،با حمایت دل سوزان این رشته ورزشی پا به عرصه رقابت در فدراسیون گذاشت تا بتوان مردی از جنس ورزش برای مدیریتش باشد.

اما بازی جور دیگری ارسیم شده بود که به آن اشاره خواهیم کرد

رای پایانی نشان داد که اصولا قول قراره های  پشت پرده کسانی که حتی یک عکس ورزشی پیش از این نداشته اند اما لابی می دانند چقدر از محبوب قلوب میلیون ها هوادار فوتبال که منتظر حضور جادوگر و تیمش بودند موثرتر است.حتی فوتبالی های مدعی نیز در این انتخابات به بزرگ میدان خودشان وفا نداشتند.
و متاسفانه باید مهندسی را از فوتبال یاد گرفت چرا که فردی با لیست امید در یک انتخابات شورا وارد شده و بخاطر مبهم بودن قانون درممانعت از تلاش های مدیریتی دیگر در مدت تعهد به رای مردم، بجای حضور در رتق و فتق امور کلان شهری چهار میلیونی ، در  تلاش هایی برای حضور در راس هیات استانی و سپس حضور در فدراسیون بگذراند، چه نام دارد؟

اگر نمونه ای از این دست در زمان رای شورا به شهروندان می گفت که از قصدش از عضویت شورای شهر، تلاش بدون یک ثانیه سابقه ورزشی قابل ذکر و برجسته برای حضور در سیاستگذاری فوتبال کشور است، آیا به طور اصولی ممکن بود رای بیاورد؟
از این دست موارد که در انتخابات فدراسیون واقع شد بسیار است و نشان می دهد ورزش را نه ورزشی ها که ورزشی طور ها که می دانند چه زمان پاس گل سیاست را وارد دروازه ورزش کنند، اداره می کنند.
حال باید مکافات های بیش از پیش فوتبال به گفته متخصصانش را انتظار کشید.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل