کد خبر: 8531
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از شناسایی ۱۲ مورد بیمار مشکوک کووید با علائم بالینی ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در استان خبر داد که تاکنون، چهار مورد آن به قطعیت رسیده است.

به گزارش پیام خبر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: تا کنون ۱۲ مورد بیمار مشکوک کووید با علائم بالینی ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در استان در شهرستان شیراز، کازرون، کوه چنار، مرودشت، زرین دشت، لار و فسا شناسایی شده و برای اطمینان بیشتر به انستیتو پاستور ایران ارسال شده که پس از تایید تا کنون چهار مورد آن به قطعیت رسیده و بقیه در دست بررسی هستند.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با این هشدار که قدرت بیماری زایی و شدت سرایت ویروس جهش یافته از ویروس کرونای فعلی بسیار بیشتر است، تاکید کرد: شدت سرایت بیماری زایی ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی علاوه بر میانسالان و سالمندان، جوانان و نوجوانان را نیز درگیر می کند.

وی در ادامه اعلام کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۲ هزار و ۸۷۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۵ هزار و ۷۸۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۶ هزار و ۲۰۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۹۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۷۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۵۵ نفر اعلام کرد.

 همتی همچنین از بهبودی ۱۷۰ هزار و ۵۸۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسئول با تاکید بر جدی گرفتن این هشدار، از مردم خواست تا ضمن رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده مداوم از ماسک، از سفرهای غیرضروری و حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات به ویژه در مراکز خرید، شلوغ و پُرتردد پرهیز کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.