کد خبر: 8555
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استانار فارس گفت:باید با قصور های مدیریتی در زمینه مالیات برخورد شود و در این راستا از ایجاد هرگونه مشکل در ادامه فعالیت تعاونی ها و واحدهای تولیدی خودداری  شود. 

به گزارش پیام خبر، «عنایت الله رحیمی» در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به لزوم تلاش بیشتر برای رونق کسب و کار  و  بهبود شاخص های اقتصادی استان گفت:   برای تحقق این هدف باید سبد اطلاعاتی گسترش  داده شود و از همه ظرفیت های فنی و اجرایی بهره گیری کرد. 
 وی با اشاره به مشکلات مخابراتی شهرک های صنعتی گفت: عدم شفافیت در تفکیک محدوه های شهرکی از جمله علل این مشکل است و اکنون در برخی  زیر ساخت ها در این مناطق  نواقص وجود دارد. 
 استاناندار فارس با بیان اینکه اعتبارات دولتی پاسخگوی حل مشکلات شهرک های صنعتی نیست افزود: انتظار از اعتبارات دولتی برای حل این مشکلات غیر معقول است و حتی کل اعتبارت استانی هم پاسخگوی  رفع مشکلات این بخش نیست.

وی خواستار  اولویت بندی برای حل مشکلات در این بخش شد و اظهار کرد:مشکل آب و برق شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی از جمله مباحث مورد پیگیری است که با افزایش ظرفیت انرژی در این منطقه رفع خواهد شد. 
استاندار فارس حل مشکلات مالیاتی را از جمله ضرورت های کاری در این زمینه عنوان کرد و گفت:باید با قصور های مدیریتی در زمینه مالیات برخورد شود و در این راستا از ایجاد هرگونه مشکل در ادامه فعالیت تعاونی ها و واحدهای تولیدی خودداری  شود. 
رحیمی احصا مشکلات و ارائه پیشنهادات موثر را از جمله راهکارها برای حل مشکلات این بخش دانست و افزود: در حل مشکلات باید هماهنگ و برنامه ریزی شده  عمل شود و ما امیدواریم وضعیت اقتصادی کشور به سمت ثبات پیش رود تا مسیر  برای فعالیت های تولید و اقتصادی هموار شود زیرابا واقعیت های مواجه هستیم که به سیاست های 
 ثبات دهنده نیاز دارد. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اولویت بخشی برای رفع نیاز داخلی  استان در تولیدات پتروشیمی را خواستار شد و گفت: انتظار داریم فارس در همه زمینه ها اول باشد و امیدوارم در سال آینده با برنامه ریزی مناسب به این هدف دست یابیم.
گفتنی است این جلسه با بررسی و کارشناسی مباحث حوزه تولید پایان یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.