فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس و رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد ،ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

به گزارش پیام خبر، «فرهاد اسماعیلی»، 13 اسفند در آیین افتتاحیه همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در شیراز ، گفت: هر بحرانی تهدیدها ، چالش ها و فرصت هایی دارد و کشور ما ایران عزیز نیز بحران های بسیاری به خود دیده و همواره توانسته از  این چالش ها با افتخار بیرون آید .

رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس، افزود: تا کنون توانسته ایم این بحران ها را به فرصت های خوبی تبدیل کنیم ، از جمله آن می توان به بحران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد که با تهدید ها و چالش های خود ، توانست جوهره وجودی و ظرفیت های انسان ها را نشان دهد و توانمندی های زیادی را بالفعل نماید .

وی گفت: در بحران همه گیری کوید 19 نیز با توجه به گستردگی آن و تاثیر بر عرصه های مختلف همچون سیاسی ، اقتصادی، نظامی و علمی ، عرصه آموزش نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت که در این زمینه نیز در کشورما ، با حضور به موقع معلمانی بزرگ ، توانمند و پرشور، توانستیم آسیب های آن را به حد اقل برسانیم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس و رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس ادامه داد: در این بحران معلمان به عنوان بخش اصلی و خط مقدم نظام تعلیم و تربیت ، به صورت خود جوش با تمام ظرفیت های وجودی خود در میدان مبازره حاضر شده و تواستند دستاوردهای خوبی را کسب نمایند.

وی بروز بحران های مختلف را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد ،ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

اسماعیلی برگزاری این همایش را در همین راستا دانست و گفت: بر همین اساس و به دلیل اهمیت موضوع ،این همایش چه به صورت کلی و چه در زمینه محورهای آن، مورد توجه نخبگان تعلیم و تربیت کشور قرار گرفته است و تلاش می کنیم تا دستاوردهای آن به صورت مستند تهیه و با انتشار آن موجب هم افزایی در زمینه تعلیم و تربیت کشور و حتی سایر کشور های جهان شویم.

گفتنی است همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا با محوریت «فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها» در شیراز ، در بستر شبکه شاد به میزبانی آموزش و پرورش استان فارس در روزهای 13 و 14 اسفند ماه 99  برگزار می گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.