کد خبر: 8569
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
 • خبرنگار: محمود تورع
 • چاپ
روغن نباتی

مدیر حوزه غذایی هلدینگ «فریکو» گفت: روغن مهمترین و استراتژیک ترین کالای خوراکی کشور است و شدیدا نظارت قیمتی روی آن قرار دارد و آنچنان سودرسان نیست و استان فارس با کمال افتخار روغن دارد و نگران تامین روغن استان نخواهیم بود.

به گزارش پیام خبر، سعید جارودی امروز در مراسم کلنگ زنی کارخانه روغن نباتی «نرگس» شیراز، گفت: این کارخانه در اوایل دهه 30 به صورت پنبه پاک کنی ایجاد شد، سپس تغییر کاربری دارد.

مدیر حوزه غذایی هلدینگ «فریکو» اضافه کرد: ظرفیت کارخانه به حدود 300 تن در روز رسید و تامین روغن بسیاری از کارخانجات روی دوش این کارخانه بود و «ساقه طلایی» با روغن این کارخانه تولید شده است و همواره کیفیت در سرلوحه کار این شرکت بوده است.

وی اضافه کرد: پس از گسترش شهر و ساخت منازل در اطراف این کارخانه، به خاطر بوی نامطبوع کارخانه مسئولین دستور دادند تا کارخانه جابجا شود و امروز نسل سوم و چهارم این کارخانه فعال هستند.

جارودی با تاکید بر اینکه 50 نفر پرسنل به این کارخانه اضافه شدند، افزود: پروژه جدید سنگین و مدرن با ظرفیت 500 تن و با ارزشی بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد تومان هزینه ارزی و ریالی احداث می شود.

به گفته وی، روغن مهمترین و استراتژیک ترین کالای خوراکی کشور است و شدیدا نظارت قیمتی روی آن قرار دارد و آنچنان سودرسان نیست و استان فارس با کمال افتخار روغن دارد و نگران تامین روغن استان نخواهیم بود.

جارودی با اشاره به اینکه بخش عمده سرمایه گذاری کارخانه جدید از محل فروش زمین کارخانه فعلی تامین می شود و تاکنون 35 هزار متر از زمین کارخانه فعلی آزاد شده است.

مدیر حوزه غذایی هلدینگ «فریکو» اضافه کرد: ارزش کارآفرین زمانی مشخص می شود که در ایجاد کار و اشتغال سرمایه گذاری می کنند و بسیاری از مفسده ها در لوای اشتغال رفع می شود.

بر اساس این گزارش در ادامه، علیرضا بیک محمدی، مدیر کارخانه روغن نباتی «نرگس» شیراز هم گفت: کل پروژه جابجایی 6 ساله است که تاکنون یک و نیم سال آن سپری شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.