کد خبر: 8570
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
 • خبرنگار: محمود تورع
 • چاپ
روغن جامد

معاون وزیر صمت گفت: کشور در واردات روغن خام وابسته است و این روغن که با ارز چهار هزار و 200 تومانی خریداری می شود و کارخانه روغن نباتی «نرگس» شیراز بخشی از وابستگی های ما را کاهش می دهد.

به گزارش پیام خبر، عباس تابش، امروز در مراسم کلنگ زنی کارخانه جدید روغن نباتی «نرگس» شیراز گفت: این رویداد یکی از آرزوهای دیرینه مردم عزیز شیراز است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان اضافه کرد: جنگ اقتصادی شاید سخت تر از جنگ نظامی باشد، زمانی که وضعیت اجتماعی جامعه و وضعیت اقتصادی امروز را می بینیم احساس می کنم ایثار باید 2 برابر باشد تا وضعیت را بهبود داد و در واقع امروز ایثارگر واقعی کارآفرینان هستند.

وی افزود: کشور در واردات روغن خام وابسته است و این روغن که با ارز چهار هزار و 200 تومانی خریداری می شود و کارخانه روغن نباتی «نرگس» شیراز بخشی از وابستگی های ما را کاهش می دهد و از این رو باید در حداقل زمان باید راه اندازی شود و اگر بخواهیم حلقه های دیگر اشتغال را محاسبه کنیم بیش از 16 هزار اشتغال مستقیم و غیر مستقیم توسط این واحد صنعتی مشغول به فعالیت هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.