نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس در دیدار با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به لزوم کمک به ایجاد بستر سرمایه گذاری در راستای ایجاد اشتغال روستایی، عنوان کرد: این موضوع با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همچون سال های گذشته در قالب پرداخت تسهیلات ارزان امکان پذیرخواهد شد.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در دیدار با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به لزوم کمک به ایجاد بستر سرمایه گذاری در راستای ایجاد اشتغال روستایی، عنوان کرد: این موضوع  با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همچون سال های گذشته در قالب پرداخت تسهیلات ارزان امکان پذیرخواهد شد.
 استاندار فارس در بخش دیگری از این دیدار و گفتگو به افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز بخش کشاورزی روستایی اشاره کرد و افزود: به دلیل  نبود همخوانی قیمت محصول تمام شده با هزینه های صورت گرفته در این بخش در خواست ما نگاه ویژه و حمایت دولت از این چرخه مهم تولیدی کشور است.
وی تاکید کرد: استان فارس به عنوان قطب کشاورزی در خصوص این موضوع  نیازمند حمایت ویژه است.
کمبود مواد اولیه صنایع دستی و گرانی این مواد از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی در دیدار با معاون توسعه روستایی رئیس جمهور به آن پرداخت. دکتر رحیمی با  بیان اینکه کمبود مواد اولیه مشکلاتی برای تولید کنندگان صنایع دستی ایجاد کرده که به حمایت و مدیریت دولت نیاز دارد.
 استاندار فارس همچنین به عدم تخصیص قیر یارانه‌ای به روستاها و کاهش حمایت های دولتی اشاره کرد و این موضوع را سبب افزایش هزینه‌های عمرانی دانست که رکود در توسعه عمران روستایی را در پی خواهد داشت.
دکتر رحیمی خواهان اختصاص کمک های دولتی به دهیاری ها و مجموعه روستاها شد و عنوان کرد: این کمک ها اگر به صورت نقدینگی انجام شوند و مشکلات مربوط به اسناد خزانه را نداشته باشد موثر تر خواهد بود.
در نتیجه رایزنی های استاندار فارس با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور مقرر شد مساعدت های لازم درخصوص موضوعات فوق انجام شود.
استاندار فارس در این دیدار قول های مساعدی نیز درباره توسعه راه‌های روستایی، تامین آب شرب و توسعه اشتغال خانگی در روستاها از معاون رییس جمهور گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.