کد خبر: 8605
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: ۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی و ۱۰ پروژه جهش تولید در استان فارس به خوبی پیگیری و رصد شده و در حال حاضر نیز تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز در دست اجرا است که نشان دهنده وضعیت مطلوب استان در این زمینه است.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در جلسه ای با حضور نماینده نهاد ریاست جمهوری در پایش طرح های جهش تولید گفت:  37 پروژه اقتصاد مقاومتی و ۱۰ پروژه جهش تولید  در استان فارس به خوبی پیگیری و رصد شده و در حال حاضر نیز تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز در دست اجرا است که نشان دهنده وضعیت مطلوب استان در این زمینه است.

 استاندار فارس افزود: استان فارس در حوزه های مختلف کشاورزی و صنایع وابسته به آن، صنعت و معدن و خدمات و تجارت حرکتی رو به رشد داشته و آمار و ارقام و کاهش نرخ بیکاری نیز موید این موضوع است.

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه ها فراز و نشیب های زیادی داشته است از پیگیری ها و جلسات متعدد برای رفع این مشکلات در سطح استانی و ملی خبر داد.

به گفته رحیمی راه اندازی کارخانه کاغذ زاگرس یکی از این پروژه های اثر گذار استان است که با مشکلاتی از جمله انتقال برق مورد نیاز کارخانه مواجه بود که تدابیری برای رفع آن اندیشیده شده که امیدواریم به زودی شاهد آغاز این پروژه مهم باشیم.

استاندار فارس تاکید کرد: جهش تولید واقعی باید  حداقل ۲۵ درصد باشد که استان فارس این جهش را در همه بخش ها به جز گردشگری داشته است که البته در حوزه گردشگری نیز  کرونا بر رونق آن اثر داشته و زیر ساخت ها و پروژه های عمرانی این حوزه همچون سایر پروژه ها فعال است.

وی یادآور شد: ۱۰ پروژه مد نظر جهش تولید در استان فارس  از پروژه های بزرگ و صنایع مادر محسوب می‌شوند که کارخانه کاغذ زاگرس با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی ، کار خانه‌های کربنات سدیم و ذوب آهن که به بهره برداری رسیده از جمله این پروژه ها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل