فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به ماموریت های گسترده وزارت میراث فرهنگی در سه مقوله فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می توانیم در این زمینه ورود خوبی به برنامه بوم داشته باشیم که در این راستا نیازمند تشکیل تیمی برای تولید محتوا و تامین مدرس برای محتوا هستیم.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی که به عنوان نماینده مدیران آموزش و پرورش کشور درجلسه مشترک وزرای آموزش و پرورش و میراث فرهنگی با مدیران کل اموزش و پرورش و میراث فرهنگی و روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور به صورت برخط و در شبکه شاد با اشاره به وجود مدارسی که ثبت میراث فرهنگی هستند گفت: این مدارس برای بازسازی و نگهداشت نیاز به اطلاعات خاصی دارند چرا که تعمیر آنها نیاز به تکنیک خاص دارد و در حوزه اختیار و تخصص ما نیست.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس ضمن تقاضا از هیئت دولت و وزیر آموزش و پرورش برای اختصاص ردیف بودجه به مدارسی که ثبت میراث فرهنگی هستند افزود : نیاز است ردیف بودجه اختصاصی از حیث میراث فرهنگی و حفظ تامین سلامت دانش آموزان برای این مدارس داشته باشیم.
اسماعیلی گفت: ما ظرفیتی بزرگ به نام بوم داریم که سرواژه برنامه ویژه  مدرسه است و می تواند فصل مشترک همکاری های وزارت آموزش و پرورش و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری شود و حضور در مدرسه را رسمیت و عینیت بخشد.
وی افزود: با اجرای برنامه بوم، مدیر مدرسه می تواند با شورای مدرسه تصمیم گیری کند و 2 ساعت از سرفصل های آموزشی را درهفته به موضوعی که موردنیاز است اختصاص دهند. 
مدیر کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: برای تحقق توسعه پایدار درحوزه های گردشگری و صنایع دستی نیازمند فرهنگ سازی از مدارس هستیم و با توجه به ماموریت های گسترده وزارت میراث فرهنگی در سه مقوله  فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می توانیم در این زمینه ورود خوبی  به برنامه بوم داشته باشیم که در این راستا نیازمند تشکیل تیمی برای تولید محتوا و تامین مدرس برای محتوا هستیم.
اسماعیلی گفت: هر چه این طرح استانی تر و به مدرسه نزدیکتر شود  به برنامه بوم نزدیکتر و موثرتر است و می توان به سه مقوله میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نقطه ای تر نگاه کرد.
وی بیان داشت: اگر در سطح کلان کمیته مشترکی بین دو وزارت برای بحث برنامه بوم و طراحی کلیات در این زمینه تشکیل شود استانها می توانند با تعامل بیشتر در این زمینه به فرهنگ سازی و بحث های هویتی کمک کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به راهکار ششم سند تحول بنیادین گفت: در این راهکار یک نکته ای را در زمینه بحث تاسیس موزه های علوم وفنون  متذکر می شود که می تواند فصل مشترک ما باشد و تقاضا داریم مجالی در استان ها ایجاد شود که از لحاظ فنی در تاسیس موزه ها کمک دهند.
اسماعیلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان فارس در خصوص پیگیری راهکار ششم سند تحول بنیادین و ورود به بحث تاسیس موزه افزود: خوشبختانه درحال حاضر در شهرستان فسا دارای یک موزه هستیم و در شهر شیراز نیز در حال راه اندازی یک موزه تاریخ و اسناد آموزش و پرورش و یک موزه عشایری هستیم 
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین خواستار برنامه ریزی برای ایجاد موزه های علوم و فنون آموزش و پرورش در تمامی استانها شد که میتواند به عنوان موزه هایی مطالعاتی و تحقیقاتی در رونق بحث گردشگری و حوزه یادگیری شوند.
خاطر نشان می شود: در این جلسه پیشنهادات طرح بوم و تاسیس موزه های علوم و فنون که توسط مدیرکل آموزش و پرورش فارس ارائه شد مورد توجه ویژه حاجی میرزایی و مونسان وزرای اموزش و پرورش و میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور قرار گرفت و دستور پیگیری آن داده شد.
بنابراین گزارش در این جلسه دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز حضور داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل