کد خبر: 8610
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
لیلا دودمان، نشست خبری عضو شورای شهر اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیرازگفت: شهرداری موظف است دلیل عدم اجرای برخی از پروژه‌های هوشمندسازی را با وجود پیگیری مداوم شورا و دستور مستقیم شهردار، گزارش کند.

به گزارش پیام خبر،  لیلا دودمان در یکصدوهفتادوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیرازبیان کرد: با وجود دستور مستقیم شهردار، هنوز از ایجاد ساختار اداری در شیراز، بی‌بهره مانده‌ایم و ایمن‌سازی کمربندی شیراز در جوار بیش از ۱۰ شهرک، اولویت بیشتری نسبت به پروژه‌های مشابه دیگر دارد و باید بدانیم شفافیت با حرف و سخن به دست نخواهد آمد.

وی افزود: اگر ابزارسازی به قدر کافی محقق نشود، شفافیت در حد زینت کلام مسؤولان باقی خواهد ماندو هوشمندسازی مهم‌ترین بستر ابزارسازی برای تحقق شفافیت است،  شورا با تشکیل کمیته شفافیت، موضوع را به طور تخصصی مورد نظارت و ارزیابی دائمی قرار دهدو شهرداری دلیل عدم اجرای برخی از پروژه‌های هوشمندسازی را با وجود پیگیری مداوم شورا و دستور مستقیم شهردار، گزارش کند.

مصوبات یکصدوهفتادوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

 در جلسه یکصدوهفتادوپنجم شورای اسلامی شهر شیراز که یکشنبه  ۱۷اسفندماه برگزار شد، مصوباتی از جمله،  بررسی دستورکارهای طرح یک‌فوریتی که شهرداری شیراز مکلف شد به‌منظور اجرای طرح جامع مدیریت سرمایه‌های انسانی و همچنین اجرای دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای، دستورالعملی تهیه کند و در این شیوه‌نامه باید شرایط احراز شایستگی انتصاب در پست‌های مدیریتی از مرتبه (رئیس اداره و بیشتر) و تصویب آن در شورای راهبردی توسعه مدیریت شهرداری شیراز ظرف مدت دو ماه صورت گیرد.  

و بر اساس تبصره این ماده واحده شهرداری مکلف است در پایان هریک از مراحل تهیه و تصویب دستورالعمل به شورای شهر گزارش ارائه دهد؛ تبصره دوم این مصوبه نیز شهرداری را موظف می‌سازد که هر سه‌ماه یک‌بار نیز گزارشی فصلی در این خصوص ارائه دهد.

در این جلسه همچنین شوراییان گزارش عملکرد درآمد و هزینه شهرداری را در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۸ که از کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شده بود با یک ماده واحده به تصویب رساندند و گزارش عملکرد درآمد و هزینه شهرداری در ۶ماهه اول سال ۱۳۹۹ نیز با یک ماده‌واحده تصویب شد.  

در ادامه، لایحه شهرداری شیراز، درباره انعقاد موافقت‌نامه مشارکت مالی شهرداری شیراز، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و شرکت آرشین‌کوه در پروژه احداث طرح کنارگذر شمال شرقی شیراز که از کمیسیون تلفیق شورا ارسال شد بود، به تصویب رسید؛ بر اساس ماده واحده این لایحه، به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ مطالعات امکان‌سنجی مالی و حمل‌ونقلی را به‌منظور سرمایه‌گذاری در پروژه احداث کنارگذر شمال‌شرقی شیراز ارائه کند تا درصورت توجیه فنی و مالی، پس از تأیید شورا قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شود.  

در پایان این جلسه با استعفای احمد تنوری از سمت نماینده شورا در هیأت حل اختلاف موضوع ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم موافقت شد و همچنین، سعید نظری با اکثریت آرا به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر شیراز در هیأت رسیدگی به امور میادین در آیین‌نامه اجرایی نحوه واگذاری میادین، اماکن و غرفه‌های شهرداری شیراز انتخاب شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.