انجمن کتاب اوز

کمک به کودکان جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان سی‌سخت از طرف دبیرخانه پایتخت کتاب در دستور کار انجمن کتاب شهرستان اوز قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر، اولین جلسه انجمن کتاب شهرستان اوز با حضور فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جعفر راستگو رئیس شورای شهرستان، مسعود کراماتی شهردار، فوزیه زارع رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و دیگر اعضای هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب اوز برگزار شد.

ابتدا فروغ هاشمی ضمن تبریک به مناسبت ۱۷ اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌ها در کشور، از تشکیل انجمن کتاب فارس در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیرو آن انجمن کتاب شهرستان خبر داد و ریحانه حسینی را به عنوان رئیس انجمن کتاب شهرستان که فعالیت آن در راستای انسجام بخشی به دبیرخانه پایتخت کتاب و جام باشگاه‌های کتابخوانی است، معرفی کرد.

وی افزود: پس از کسب عنوان شهر خلاق حوزه کتابخوانی در سال ۹۸ دبیرخانه پایتخت کتاب اوز فعالیت‌های خود را که از سال ۹۵ به صورت مستمر ادامه داشت از فرودین ۱۳۹۹ به صورت جدی شروع کرد و گزارش ۹ ماهه را نیز در دی ماه به انجمن کتاب فارس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارئه داد.

در این جلسه گزارش مستند فعالیت‌های حوزه کتابخوانی شهرستان که توسط هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب اوز تهیه شده و به انجمن کتاب فارس نیز ارسال شده بود توسط ریحانه حسینی و سنا ملاحت نمایش و توضیحات طرح‌ها ارائه شد.

جعفر راستگو رئیس شورای شهرستان و شهر اوز از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده دبیرخانه و تاثیر آن بر ارتقای سطح دانش شهرستان تشکر کرد و افزود: اگر هر مجموعه در حیطه وظیفه و کاری که برعهده دارد درست عمل کند قطعا پیشرفت خوبی در همه زمینه‌ها خواهیم داشت، شورا نیز همکاری خوبی با مجموعه فرهنگی در این مدت داشته است و اکنون نیز شهرستان را در حوزه کتاب و کتابخوانی یاری خواهد کرد. امیدوارم علاوه بر فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی، تلاش مضاعفی در جهت تقویت نویسندگان سطح شهرستان صورت گیرد و در آینده شاهد چاپ کتاب‌های بیشتری از نویسندگان بومی باشیم.

مسعود کراماتی شهردار اوز طرح‌ها را تاثیرگذار دانست و در مورد گذر فرهنگ و هنر و میزان پیشرفت کارهای انجام شده صحبت کرد و افزود: امیدواریم تمامی طرح‌ها در سطح فرهنگ شهر تاثیر گذار بوده و شاهد ادامه آنها باشیم.

وی همچنین اشاره ای به عملکرد شهرداری در این مدت خصوصا در بحث کتابخوانی داشت.

ساسان پیرزاد مسئول امور مالی دبیرخانه پایتخت کتاب نیز پیشنهاد اهدای مبلغی جهت کمک به کودکان جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان سی سخت از طرف دبیرخانه پایتخت کتاب را داد و بر اجرای این طرح قبل از پایان سال ۱۳۹۹ تاکید کرد.

فوزیه زارع رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یادآور همکاری خیرین با مجموعه کتابخانه‌ها شد و افزود: کتابداران آمادگی کامل برای همکاری وارائه گزارش‌ها را دارند.

در پایان این نشست، حسینی که به عنوان رئیس انجمن کتاب شهرستان معرفی شده بود بر تقسیم وظایف در هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب، جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و سالمندی و سایر حوزه‌ها تاکید کرد و به دلیل عدم حضور تعدادی از اعضای اصلی هئیت اجرایی دبیرخانه، از تشکیل چارت اجرایی در جلسه بعدی با حضور کلیه اعضا خبر داد.

در این جلسه مرتضی هاشمی رئیس خانه فرهنگ، سنا ملاحت، محمد رسول رفعتی و رامش رحمانپور که از اعضای هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب هستند نیز نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.