کد خبر: 8622
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف همدان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به دنبال حضور بازرسان نامحسوس در بازار و خریدهای صوری آن ها، یکی از فروشگاه های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.

به گزلرش پیام خبر،  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان این که تخلفات ریز و درشت و گرانفروشی ها به دلیل بی توجهی به دستورالعمل ها و عدم رعایت موارد قانونی صورت گرفته که آشفتگی بازار را رقم می زند، اظهار کرد:به دنبال حضور بازرسان نامحسوس دربازار و خریدهای صوری آن ها از فروشگاه ها، یکی از فروشگاه های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.

حمیدرضا ایزدی افزود:این فروشگاه به صورت گسترده به تبلیغات کاذب در سطح شهر می پرداخت و در تبلیغات خود از عناوینی همچون تخفیف ۵۰ درصدی و فروش اقساطی بدون بهره استفاده می کرد که برای آن تشکیل پرونده داده شد.

وی ادامه داد:یکی از تولیدکنندگان نیز  ۳۵ کیسه آرد امانی(آرد یارانه ای ویژه پخت نان سنگک) را به یکی از نانوایی های شیراز عرضه کرده بود که برای آن نیز پرونده تخلف تشکیل شد.

ایزدی با بیان این که با متخلفان برخورد قانونی می شود، یادآور شد:طبق اعلام اداره کل غله و خدمات بازرگانی به انجمن های صنفی، کارخانجات تولید آرد استان می بایست در راستای توزیع عادلانه از ارسال آرد امانی به نانوایی ها جدا خودداری کنند.

 رئیس سازمان صمت استان فارس با تاکید بر هشدار شرکت حمل و نقل به سودجویان اظهار کرد:با توجه به دستورالعمل شرکت غله به سازمان ها، انجمن های تولیدی و صنفی، شرکت حمل و نقل برای جلوگیری از حمل هر گونه آرد امانی و عدم پرداخت کرایه به رانندگانی که این مهم را رعایت نمی کنند، هشدار می دهد.

وی با بیان این که پرونده تخلف گرانفروشی یک واحد بسته بندی حبوبات نیز تشکیل شده افزود:علیرغم اعلام های این سازمان به واحدهای بسته بندی حبوبات در رعایت اخذ درصد سود قانونی، پرونده این شرکت هم به دلیل عدم توجه به دستورالعمل ها تشکیل شد.

ایزدی با اشاره به این که پرونده متخلفان برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده به تشکیل ۲۷۸ پرونده تخلف در واحدهای صنفی این استان طی ۱۰ روز ابتدای ماه جاری اشاره کرد و گفت:در مدت یاد شده بیش از ۲ هزار بازرسی انجام و پرونده تخلف به ارزش ۱۱۳ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی با تاکید بر حفظ آرامش بازار در ایام نزدیک به نوروز به این که مردم می بایست به تبلیغات اکتفا نکنند و از قیمت های واقعی بازار اطمینان حاصل نمایند، تاکید کرد و افزود:شهروندان در صورت مشاهده هر نوع تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا بازرسان آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.