کد خبر: 8624
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
افتتاح مراکز مثبت زندگی بهزیستی فارس

مدیرکل بهزیستی فارس، اعلام کرد: در پی آغاز بکار ۱۸۶ مرکز مثبت زندگی برای ۹۰۰ نفر شغل ایجاد شد.

به گزارش پیام خبر، محمد صادق کشفی نژاد در آیین افتتاح این مراکز که به شکل ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور با حضور رئیس جمهوری و رییس سازمان بهزیستی برگزار شد، افزود: در سراسر کشور شاهد گشایش ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی هستیم که منجر به اشتغال ۱۱ هزار نفر متخصص تحصیل کرده شده است.  

وی ادامه داد: همچنین در فارس نیز با افتتاح ۱۸۶ مرکز به ۹۰۰ نفر مستقیما شغل داده شده که جای بسی خرسندی دارد.

کشفی نژاد در جواب خبرنگاران در خصوص شناساندن مراکز مثبت زندگی به مردم گفت: مثبت زندگی اختصاری است از خدمات بهزیستی با ارائه خدمت رسانی ۲۲ گانه و رایگان که در آن مددکاران بهزیستی به سراغ مددجویان متقاضی رفته و سعی در رعایت حال آنها، تسهیل امور، محله محوری، توجه به روستاها، نیازسنجی های بومی همراه با مشارکت مردمی، غربالگری ها و مشاوره ژنتیک و تجمیع هر خانواده در یک پرونده با تعامل مناسب شده است.

وی همچنین در خصوص تأمین هزینه این پروژه ملی اظهار کرد: احتساب هزینه های مربوط به راه اندازی این مراکز به صورت دولتی شامل ساختمان تجهیزات و غیره، ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و هزینه های مربوط به نیروی انسانی ۶۶۰ میلیارد تومان که در جمع مبلغی در حدود ۵۵۰۰ میلیارد تومان شده است که توسط واگذاری به بخش غیردولتی در آن صرفه جویی شد.

مدیرکل بهزیستی فارس در پایان از استقرار مراکز مثبت زندگی در روستاها خبر داد و گفت: در روستاهای دارای ۱۵۰ مددجو یک مرکز تاسیس شده است و امیدواریم این روند گسترده تر ادامه یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل