کد خبر: 8625
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
کتابگردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ کتابفروشی بانک کتاب شیراز

پیشنهاد اهدای مبلغی برای کمک به کودکان عضو جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان سی‌سخت از سوی دبیرخانه پایتختی کتاب در نخستین نشست انجمن کتاب اوز بررسی شد.

به گزارش پیام خبر؛ در نشستی با حضور فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز، جعفر راستگو، رئیس شورای اسلامی این شهرستان، مسعود کراماتی، شهردار و فوزیه زارع، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اوز، ریحانه حسینی، از پویش‌گران و کنش‌گران فرهنگی کتابخوانی این شهرستان، به عنوان رئیس انجمن کتاب این شهرستان شناخته شد.
با شناخته شدن حسینی در جایگاه رئیس انجمن کتاب اوز، این انجمن در شهرستان اوز، آغاز به کار کرد.
فروغ هاشمی در این نشست با گرامی داشتن ۱۷ اسفند، سالروز راه‌اندازی نهاد کتابخانه‌ها در کشور، پس از شناساندن ریحانه حسینی به عنوان رئیس انجمن کتاب اوز، کارکرد این انجمن را در راستای انسجام‌بخشی به دبیرخانه پایتختی کتاب و جام باشگاه‌های کتابخوانی دانست و گفت: پس از بدست آوردن جایگاه شهر خلاق حوزه کتابخوانی در سال ۹۸، دبیرخانه پایتخت کتاب اوز که از سال ۹۵ آغاز به کار کرده بود، با پویایی بیشتری از فرودین ۱۳۹۹ کار خود را ادامه داد.
جعفر راستگو، رئیس شورای اسلامی شهرستان و شهر اوز نیز از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده دبیرخانه و تاثیر آن بر ارتقای سطح دانش شهرستان ابراز خرسندی کرد و گفت: اگر هر مجموعه در حیطه وظیفه و کاری که برعهده دارد، درست کار کند، پیشرفت نیز به دنبال آن خواهد آمد. شورا نیز همکاری خود را با مجموعه فرهنگی خواهد داشت و به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی یاری‌گر انجمن کتاب خواهد بود.
وی ادامه داد: امیدوارم افزون بر فعالیت های کتاب و کتابخوانی، تلاش بیشتری در راستای تقویت نویسندگان شهرستان صورت گیرد تا در آینده شاهد چاپ کتاب‌های بیشتری از نویسندگان بومی باشیم.
مسعود کراماتی، شهردار اوز هم درباره گذر فرهنگ و هنر و میزان پیشرفت کارهای انجام شده ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم همه طرح‌ها در سطح فرهنگ شهر تاثیرگذار باشد.
فوزیه زارع، هم با یادآوری همکاری خیرین با مجموعه کتابخانه‌ها، گفت: کتابداران آمادگی کامل برای همکاری وارائه گزارش‌ها را دارند.
ریحانه حسینی که به عنوان رئیس انجمن کتاب اوز معرفی شده بود نیز بر تقسیم وظایف در هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب، جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و سالمندی و دیگر حوزه‌ها تاکید کرد و به دلیل عدم حضور برخی از اعضای اصلی هئیت اجرایی دبیرخانه، از تشکیل چارت اجرایی در نشست آتی خبر داد.
در این جلسه سید مرتضی هاشمی رئیس خانه فرهنگ، سنا ملاحت، محمد رسول رفعتی و رامش رحمانپور که از اعضای هئیت اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب می باشند نیز نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
گفتنی است به پیشنهاد ساسان پیرزاد، مسئول امور مالی دبیرخانه پایتختی کتاب اوز، اهدای مبلغی برای کمک به کودکان عضو جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان سی‌سخت از سوی دبیرخانه پایتختی کتاب اوز تا پیش از پایان سال ۱۳۹۹ در این نشست بررسی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.