کد خبر: 8635
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
سعید نمکی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: از مردم تقاضا دارم به سفر نروند، وزیر بهداشت باید دست ببوسد، پا ببوسد و التماس کند که به درخواستش عمل شود، مجبوریم برای واکسینه کردن جمعیت پرخطر التماس کنیم.

به گزارش پیام خبر، وزیر بهداشت در همایش تبیین برنامه نوروزی تشدید گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی گفت: این ویروس به مراتب سرسخت‌تر از ویروس قبلی است و بیش از ۴۸ ساعت الی ۷۲ ساعت بیشتر به فرد وقت نمی‌دهد و بیمار را درگیر می‌کند،   نظام محکم بهداشت و درمان انگلیس به زانو در آمده است، نشانه این است که این ویروس طوفان به پا خواهد کرد.

سعید نمکی در خصوص وضعیت استان خوزستان عنوان کرد: ۲۵۰ تخت مجهز به ونتیلاتور را برای مردم خوزستان مهیا کردیم، این طوفان سهمگین خواهد بود، رعیت پروتکل های بهداشتی باید تشدید شود، در خوزستان در ۷۲ ساعت ۷۸ همکار من به کرونای جهش یافته مبتلا شدند و ما نمی‌توانیم سریع نیروی پرستاری از شهر دیگر جایگزین کنیم.

وی افزود: از مردم تقاضا دارم بحث سفر را منتفی کنیم، مردم مشتاق‌تر از قبل هستند که به سفر بروند، اما اطمینان دارم که مردم می‌دانند که هر آمد و شد به معنای شیوع بیماری است، در سفر فرد ناقل ویروس جهش یافته را به سایر نقاط منتقل می‌کند و التماس کردیم که سفر نباشد، وزیر بهداشت باید دست ببوسد، پا ببوسد و التماس کند که به درخواستش عمل شود، التماس و خواهش می‌کنم که مردم به سفر نروند و اگر به سفر بروند ضرر می‌کنند و خدا نکند که چند خوزستان در آن واحد خلق کنیم.

نمکی اضافه کرد: انستیتوپاستور اولین واکسن‌ها را در فروردین تزریق می‌کند، برکت از خرداد و مجموعه رازی از تابستان و بعد از آن واکسن مجموعه سپند ارائه می‌شود، عده‌ای تصور می‌کنند عده‌ای التماس می‌کنند که ما واکسن بخریم و جمهوری اسلامی در خرید واکسن قصور کرده است، در دنیا تعدادی خاص واکسن می‌سازند و اول برای خودشان برمی‌دارند و این جریان خودخواهانه حاکم بر دنیاست، مجبوریم برای واکسینه کردن جمعیت پرخطر التماس کنیم، به سفیران التماس می‌کنم به سازنده خارجی التماس می‌کنم به دلیل اینکه واسکن نیست، واکسن روسی روز به روز بیشتر وارد می‌شود، و گروه‌های آسیب پذیر در اسرع وقت واکسینه می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.