کد خبر: 8640
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با آخرین وضعیت کروناویروس در فارس تا امروز نوزدهم اسفند، از شناسایی بیش از ۱۸۱ هزار بیمار کرونا در استان خبر داد.

به گزارش پیام خبر «اورنگ ایلامی» امروز سه شنبه 19 اسفند گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۵۸ هزار و ۱۲۰ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۸ هزار و ۳۱۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۵ هزار و ۹۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۶۸۰ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۱ هزار و ۹۹۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از بهبودی ۱۷۲ هزار و ۸۰۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۷۴ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۶ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 ایلامی با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر بر اثر ابتلا به کروناویروس در بیست و چهار ساعت گذشته، مجموع جانباختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه هزار و ۲۹۰ نفر اعلام کرد. 

وی با اشاره به کاهش ذخایر خون گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و اعلام کاهش ذخایر خون از سوی سازمان انتقال خون، مردم فارس با آسودگی خاطر از رعایت پروتکل های بهداشتی به پایگاه های انتقال خون مراجعه و در امر خداپسندانه اهدای خون سهیم شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل