کد خبر: 8649
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

همزمان با سراسر کشور نام نویسی داوطلبان ششمین دوره از انتخابات عضویت در شوراهای اسلامی از امروز آغاز شد.

به گزارش پیام خبر، فرماندار شیراز ضمن بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ در روز ۲۸ خرداد برگزار می شود وداوطلبین انتخابات شورا با دو روش الکترونیک و حضور در فرمانداری می توانند ثبت نام کنند گفت: انتخابات شوراها در هشت کلان شهر کشور به صورت کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد، که شیراز یکی از این شهرهاست و مثل همیشه رسانه ها به خوبی به موضوع انتخابات پرداخته اند.

محمد رضا امیری چهار شنبه ۲۰ اسفند ماه بیان کرد: شهر شیراز را به ۱۱ مرکز تقسیم بندی کردیم و باید گفت سیاسی ترین انتخابات کشور، انتخابات ریاست جمهوری است و  انتخابات شوراها هم یکی از گسترده ترین انتخابات کشور به حساب می آید.

وی افزود: با چهار مؤلفه سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت انتخاباتی  پرشور برگزار خواهد شد و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و مراقبت از سلامتی، داوطلبین، مجریان، ناظران و مردم حاضر در انتخابات یکی از نقطه نظراتی است که مدنظر قرار گرفته است.

امیری با یادآوری این مطلب که دستور آغاز انتخابات روز ۱۸ اسفند صادر شد، تاکید کرد: برای تمهید مقدمات از سه ماه پیش کارهای ستاد انتخابات شهرستان شیراز را آغاز کردیم که هفت کمیته را تشکیل دادیم و  انتخابات شوراها در هشت کلان شهر کشور به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می شود و شیراز یکی از این شهرهاست و  به ۱۱ مرکز تقسیم بندی شده است.

فرماندار شیراز ضمن بیان  اینکه تعداد اعضای شورا اسلامی شهر در شیراز ۱۳ نفر، در «صدرا» به علت بیش از یکصد هزار نفر دارد، هفت نفر و همچنین در «خان زنیان» و «داریون» پنج نفر است، تاکید کرد: ۱۳۰ روستا و بخش های عشایری وجود دارد و ۱۲ تیره عشایری در بخش مرکزی و ارژن قرار دارند البته در حال احصا تعداد کل تیره های عشایری هستیم و تعداد اعضای شورای اسلامی روستا در ۲۸ روستا پنج نفر و در ۱۰۲ روستا سه نفر خواهند بود و انتخابات در مابقی نقاط نیمه الکترونیک است. 

وی با اشاره به اینکه داوطلبین شورای اسلامی شهرستان شیراز در سال ۹۶ تعداد یک هزار و ۱۰۱ داوطلب داشت افزود: این رقم برای شیراز ۸۲۰ نفر داوطلب بود که برآورد امسال حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر خواهد بود و  حداقل سن برای داوطلبین ۲۵ سال است، که «داریون» و «خان زنیان»، مدرک فوق دیپلم و معادل اما در شیراز و «صدرا» حداقل مدرک مورد نیاز لیسانس و معادل است و کسانی که عضویت یک دوره شورا را داشته باشند از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

فرماندار شیراز با تاکید بر اینکه داوطلبین به ۲ شیوه الکترونیک و حضور در فرمانداری می توانند ثبت نام کنند، افزود: روش الکترونیک به سه شکل انجام می شود، ابتدا از سوی نرم افزاری است که روی سایت وزارت کشور قابل دریافت است و مدارک را در این نرم افزار وارد کنند و بعد از دریافت کد رهگیری می توانند با در فرمانداری برای کنترل مدارک حضور یابند، این نرم افزار نسخه تلفن همراه (اندروید) و دسکتاپ را دارد و حالت سوم ثبت نام الکترونیکی است که با مراجعه به دفترهای خدمات دولت می توانند ثبت نام کنند، البته امیدوارم داوطلبین از نرم افزار استفاده کرده و صرفا برای کنترل مدارک به فرمانداری مراجعه کنند.

امیری با اشاره به اینکه این نرم افزار از طریق سامانه entekhabat.mo.ir قابل دریافت است، تاکید کرد: این ۱۳ مرحله دارد که مطالب آن باید به ترتیب وارد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل