کد خبر: 8650
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
توزیع 10 هزار بسته معیشتی

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) از توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خبر داد و گفت :امروز ۲۰ اسفند ماه امسال تعداد ده هزار بسته معیشتی در بین دانش آموزان نیازمند و خانوار های نیازمند توزیع و با راه اندازی کارگاه اشتغال ۳۵۰ بانوی نیازمند مشغول فعالیت می شوند.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ مرتضی خسروانی در میان اضحاب رسانه و در مراسم توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و کمک آموزشی به مناسبت عید مبعث بیان کرد: اکنون مردمان نیک اندیش دست‌های مهربان فرزندان خود را در کمک‌های مومنانه، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، اهدای خون، فعالیت‌های جهادی، کمک به دانش‌آموزان در تهیه تبلت و گوشی و ایجاد انسانیت به خوبی لمس می‌کنند.

وی افزود: در این مرحله ۱۰ هزار بسته معیشتی هرکدام به ارزش ۲۵۰ هزار تومان (که ارزش ریالی تمامی بسته های معیشتی امروز ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است) که بین نیازمندان که از قبل توسط گروه های جهادی و بسیج دانش آموزی شناسایی شده‌اند، توزیع می شود و در واقع محله محوری را داریم و این کمک ها توسط پایگاه‌های مقاومت در سطح شهر شیراز توزیع می‌شود که این ناحیه همچون ایام گذشته با همراهی کمیته امداد و مشارکت خیران تاکنون توانسته ۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را زندان‌های فارس آزاد کند.

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) تصریح کرد: همچنین در آستانه سال جدید و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و کمک به همنوعان نیازمند، تعداد ۱۰۰۰ دست البسه به دانش آموزان توسط بسیج دانش آموزی شهید فهمیده و محدثه اهدا خواهد شد و بسته هایی که به اسم توکاد (وسایل کمک آموزشی) برای دانش آموزان است تهیه شده و ۱۰۰ تبلت نیز برای دانش آموزان نیازمند در محدوده ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز تهیه و توزیع شده است. 

وی همچنین از کارگاه اشتغالزایی برای خانواده های بی شرگر شت و بانوان خبر داد و گفت :کارگاه اشتغال از امشب رقم می خورد، که این کارگاه های اشتغال شامل کارگاه تولید ماسک، کارگاه پرورش زالو، پرورش قارچ، قالی بافی و بسته بندی سبزی است و ۳۵۰ نفر بانوان نیازمند محدوده شرق شیراز مشغول با توکل بر خدا و تلاش افراد مشغول به فعالیت می شوند. 

خسروانی در پایان بیان کرد: در شب عید تعداد بلغ بر ۱۵۰۰البسه که شامل (لباس، کفش و چادر) است برای نیازمندان تهیه شده و توزیع می شود و در این ایام با توفیق خداوند اطعام از امشب ۸ هزار اطعام برای نیازمندان داریم و  از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری شده است که توسط این ناحیه سپاه شیراز تاکنون ۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان و زوج های جوان نیازمند اهداء و ۱۰ کارگاه اشتغال در موضوعات قالیبافی، تولید ماسک، خیاطی و ... راه‌اندازی شده که برای ۳۵۰ نفر اشتغالزایی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.