کد خبر: 8652
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
راهیان نور

مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس از اعلام فراخوان نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری«راهیان نور در آینه هنر» خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مصطفی موسوی چهارشنبه ۲۰ اسفندماه جاری در جمع خبرنگاران، گفت: این جشنواره در ۲ بخش دانشجویی و دانشگاهیان به میزبانی استان فارس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش دانشجویی این جشنواره با عنوان جشنواره «دانشجویان تاریخ‌ساز» برگزار می شود، اضافه کرد: در بخش‌های نقاشی، شعر، ادبیات نمایشی، ادبیات داستانی، تئاتر، عکس، فیلم کوتاه، کلیپ و نماهنگ اجرا می‌شود.

موسوی موضوعات این جشنواره دانشجویی را راهیان‌نور، شهادت، دفاع مقدس، شهدای دانشجو، جبهه مقاومت اعلام کرد و به جشنواره  «دانشگاهیان تاریخ‌ساز» ویژه دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: این جشنواره در ۶ بخش اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این ۶ بخش شامل بخش هنرهای تجسمی شامل نقاشی، خوشنویسی، موشن گرافیک، طراحی پوستر، تایپوگرافی، تصویرسازی، بخش شعر شامل آزاد، سپید، کلاسیک، بخش ادبیات داستانی شامل رمان، دل نوشته، خاطره، داستان کوتاه، بخش فیلم کوتاه شامل داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، فیلم‌نامه، بخش تئاتر شامل تئاتر، تعزیه خوانی، نمایشنامه، بخش عکس شامل تک عکس، مجموعه عکس و موسیقی شامل آواها و نواهاست.

موسوی همچنین راهیان نور و بازتاب جهانی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دفاع مقدس، شهدای دانشجو در جهان اسلام، نقش خانواده شهدا در دفاع مقدس، جبهه مقاومت و دانشگاه، بازآفرینی هنری وصایای شهدای دانشجو، بازشناسی مفاهیم هنری دفاع مقدس، سیره شهدا و دانشگاه، وحدت مردمی در دفاع مقدس، رسالت‌های استان در بازشناسی و بازآفرینی نقش شهدای دانشجو را ا جمله موضوعات این جشنواره برشمرد.

به گفته مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره‌ ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.