کد خبر: 8654
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
کشفیات و اقدامات نیروی انتظامی فارس در 48 ساعته گذشته

فرمانده نیروی انتظامی استان فارس از ایجاد فوریت های پلیسی در فضای مجازی خبر داد و گفت: تمامی افراد با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ می توانند در ارتباط باشند و در سالی که گذشت ۱۳۰ باند سابقه دار و حرفه ای را دستگیر کرده ایم.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ رهام بخش حبیبی در نشست خبری امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند که با اصحاب رسانه  برگزار شد، از کشف بیش از ۵۰۰ هزار انواع مواد محترقه در روزهای اخیر از باندهای حرفه ای خبر داد و بیان کرد:  با تمام مشکلاتی که رقم خورده از نظر تحریم هاو ... توانستیم امسال حدود ۵۲ تن مواد مخدر کشف کنیم.

وی همچنین در مورد کاهش تصادفات در سطح استان فارس گفت: با کاهش تصادفات آمار ۷ درصدی فوتی، ۱۵ درصدی مجروحین و ۲۰ درصدی کل تصادفات را در سطح استان داشته ایم اما راضی نیستیم دوست داریم آماری را ارائه دهیم که هیچکس آسیب نبیند.

فرمانده انتظامی فارس قاچاق کالا را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در رابطه با قاچاق کالا، ۵۲۸ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است که باند های حرفه ای را متلاشی کرده ایم.

وی ضمن بیان اینکه در مراکز مشاوره ای بسیار عالی مطرح شده ایم، افزود: حدود ۳۰ هزار فقره پرونده را که در اختیار واحد مشاوره قرار گرفته بود، ۷۵ درصد آن مصالحه شد که احتیاجی به حکم قاضی نداشته است و از ابتدای سال ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تماس از ۱۱۰ داشتیم که ۴۰ درصد آن عملیاتی بود، البته مردم حق دارند که گله کنند، چرا دیر بر سر صحنه حاضر می شوند به دلیل شلوغی تماس ها است.

سرتیپ رهام بخش حبیبی با تصریح اینکه در سالی که گذشت ۱۳۰ باند سابقه دار و حرفه ای و در حال حرکت را دستگیر کرده ایم، اظهار کرد: یکی از این باند ها در روز های اخیر به درگیری مسلحانه ختم شد، همچنین در این یک ماهه تعداد ۶ باند حرفه ای را دستگیر و با آن برخورد کرده ایم، در مجموعه ۱۶۵ فقره اعتراف از باندها را داشته ایم، بیشترین سرقت ها در کلان شهر شیراز رقم خورد.

سرتیپ حبیبی در خصوص فضای مجازی ادامه داد: در این بخش به خوبی عمل شده است، تعداد ورودی به فتا کمتر شده است و باندهای حرفه ای آسیب های فضای مجازی را دستگیر و با آنان برخورد کرده ایم، خواهش ما از مردم این است که از هشدار های پلیس فتا استفاده کنند و باید از تجربه دیگران عبرت گرفت، برخی با فریب مردم شادی قبل سال نو را تبدیل به آسیب کرده اند و آن چهارشنبه پایان سال است، کدام فرهنگ اجازه می دهد که به دیگران آسیب بزنند، در هیج جای دنیا وجود ندارد اینچنین فرهنگی که موجب فوت فردی از افراد خانواده شود.

فرمانده انتظامی فارس افزود: برخی در فضای مجازی آموزش تهیه مواد محترقه را به مردم می دهند که خطرنانک ترین کار است، رسانه ها در این بخش نقش بسزایی دارند، خواهش من از مردم این است که از آسیب هایی که به آنان می رسد دوری کنند و فرزندان خود را مراقبت کنند و باید یک پویش همگانی برای اینکه خانواده و افراد خانواده آسیب نبینند، راه اندازی شود؛ قصد پلیس جلوگیری از آسیب ها به مردم است نه اینکه بخواهد از شادی های مردم جلوگیری کند، البته با آیین های سنتی مخالف نیستیم و مانع نخواهیم بود، اما از جرم و آسیب به مردم جلوگیری می کنیم.

وی در پایان گفت: بیش از ۵۰۰ هزار انواع مواد محترقه در روزهای اخیر از باندهای حرفه ای کشف کرده ایمذ، که امیدواریم با این نگاه ها و مراقبت های خانواده ها امسال سالی با آرامش داشته باشیم و برای فضای مجازی یک فوریت های پلیسی طراحی کرده ایم، که ۰۹۶۳۸۰ را اعلام  و برای همه افرادی که در این فضا قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل