کد خبر: 8656
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه خوشبختانه روز گذشته هیچ موردی از فوتی در اثر کرونا در استان به ثبت نرسیده است، گفت: اما ورود ۱۲۰ بیمار جدید در طی ۲۴ ساعت گذشته به بخش های کرونا در استان به منزله تهدیدی جدی برای روزهای آینده محسوب می شود.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۶۰ هزار و ۳۴۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۸ هزار و ۷۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۶ هزار و ۳۷۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۷۹۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۲ هزار و ۴۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۶۰۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

همتی با بیان اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در استان نداشته ایم، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۹۰ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۷۳ هزار و ۲۰۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

معاون بهداشت دانشگاه در مورد آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون اعلام کرد: شیراز با بیشترین تعداد ۱,۵۴۶ مورد، مرودشت۲۳۸ مورد، کازرون ۱۴۱ مورد، آباده ۷۶ مورد، داراب ۷۰ مورد، ممسنی ۵۸ مورد، کوار ۴۷ مورد، اقلید ۴۶ مورد، نی ریز و لامرد هر کدام ۴۵ مورد، استهبان ۴۴ مورد، سپیدان ۳۸ مورد، فیروزآباد ۳۴ مورد، زرقان و خرامه هر کدام ۳۳ مورد، قیروکارزین ۳۱ مورد، خرم بید ۲۹ مورد، ارسنجان ۲۲ مورد، زرین دشت و پاسارگاد هرکدام ۲۱ مورد، رستم و سروستان هرکدام ۲۰ مورد، بوانات ۱۷ مورد، کوه چنار ۱۵ مورد، مهر و بیضا هرکدام ۱۳ مورد، فراشبند ۸ مورد، بختگان ۴ مورد و سرچهان یک مورد بوده است.

دکتر همتی از افزایش موارد بستری در بیمارستان های استان خبر داد و افزود: آمارها نشان می دهد که در شهرهای مرزی با استان های جنوبی کشور این آمار رو به افزایش است.

این مقام مسوول در دانشگاه از مردم استان فارس و شهرهای جنوبی خواست با تاکید بر هشیاری بیشتر نسبت به این بیماری، استفاده از ماسک های سه لایه و به ویژه رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی در عبور و مرور روزهای پایانی سال را ضروری دانست و از عموم مردم استان خواست تا با همکاری مسوولانه در این زمینه، در کاهش آمارهای ابتلا و داشتن روزهای بهتر در آینده، سهیم شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.