کد خبر: 8662
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
بسیج مداحان

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی گفت: برنامه ما در مجمع الذاکرین در سال پیش روی، تقویت مباحث بصیرتی، اخلاقی و تربیتی است و ارائه مباحث تخصصی در حوزه های شعری و اصول و فنون مداحی است با استفاده از روش های نوین و تاکتیک های جدید، جلسات مجمع الذاکرین خروجی بهتری داشته باشد.

به گزارش پیام خبر، «محسن صابر» در نشست مسئولین مجمع الذاکرین مشهد بیان کرد: 1400 سال از قیام سیدالشهدا می گذشت که دوباره نهضت شیعه و شیوه مردم سالاری دینی احیا شد و استبداد و استکبار از جامعه ما رخت بربست و تفکر انقلابی و اسلامی در جامعه عزیز ما جان تازه گرفت لذا همه وظیفه داریم قدر دان انقلاب جهانی، نعمت ولایت، امنبت، آرامش ، اقتدار ، نفوذ و عظمت جمهوری اسلامی باشیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی افزود: امروز جمهوری اسلام به عنوان ام القرای جامعه اسلام مطرح است و ما باید قدر این معنویت و این جلسات مذهبی را بدانیم و همه مادحین و ستایشگران که ماموریت ولایت را انجام می دهند باید قدر خود را بدانند که کار ارزشمندی به عهده دارند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جوانان در این بیانیه؛ گفت: حضرت آقا گام دوم انقلاب را مبتنی بر 40 سال مقاومت و اقتدار ترسیم داشتند و دو عنصر معنویت و جوانان را به عنوان محوری ترین شاخصه های گام دوم ترسیم نمودند لذا جوانان و معنویت به عنوان اصلی ترین ماموریت جامعه ستایشگر ترسیم می شود.

صابر هدف از این نشست را سازماندهی مجمع الذاکرین دانست و افزود: تدابیری را برای سال 1400 دیدیم، در گام دوم سطربندی این مجمع الذاکرین است که باید بر اساس آن پارامترهایی که مد نظر است هر یک از مجمع الذاکرین سطربندی و شناسنامه دار و اعضای آن ها مشخص شود و بحث صدور حکم و ارتباط سیستماتیک بین مجمع الذاکرین ها با کانون مداحان و سازمان بسیج مداحان تعریف و تبیین شود.

وی بیان کرد: مهمترین اولویت ها در این پایگاه ها موضوعات بصیرتی و محتوایی است و در کنار آن بحث کادرسازی و آموزش ستایشگران جوان یکی دیگر از ماموریت های ما است، در موضوعات معرفتی و بصیرتی و همچنین جریان سازی هایی که انقلاب اسلامی در هم آوردها و بزنگاههای انقلاب نیاز دارد، این مجمع الذاکرین ها با آن سازماندهی که دارند، حضور مقتدرانه و موثری را در عرصه های مختلف انقلاب دارند.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی اظهار داشت: مشهد حدود 50 مجمع الذاکرین فعال قبل از کرونا داشت که با آمدن این ویروس، جلسات تعطیل شد و به مرور و با رعایت پرتکل های بهداشتی حدود 50 درصد از این جلسات راه اندازی شده است، مجمع الذاکرین ها به لحاظ سازمانی، پایگاه بسیج سازمان بسیج مداحان محسوب می شوند، پایگاهی که مداحان بسیحی در آنجا حضور دارند و به لحاظ ماموریتی این پایگاه ها فعالیت دارند.

وی در برنامه مجمع الذاکرین در سال 1400 گفت: برنامه ما در سال پیش روی، تقویت مباحث بصیرتی، اخلاقی و تربیتی است و ارائه مباحث تخصصی در حوزه های شعری و اصول و فنون مداحی است که سعی داریم با استفاده از روش های نوین و تاکتیک های جدید جلسات مجمع الذاکرین خروجی های بهتر و پررنگ تری داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.