کد خبر: 8665
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: در سال جاری توانستیم حدود ۴۱ معدن راکد را به مدار فعالیت بازگردانیم که البته درصدد هستیم در روزهای باقی مانده تا پایان سال این عدد را به ۵۰ معدن فعال برسانیم.

 به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صمت فارس در مراسم  عملیات اجرایی و کلنگ زنی طرح احداث‌کارخانه کربنات کلسیم رسوبی و آهک هیدراته ضمن تشکر و قدر دانی از سازمان ایمیدرو گفت:جهت اجرای طرح های صنایع معدنی نیاز به مواد معدنی و محدوده های معدنی حائز اهمیت و الزامی است و به همین منظور ارتباط موثری از طریق سازمان صمت فارس با سازمان ایمیدرو جهت اجرای عملیات اکتشاف و پتانسیل‌یابی معدنی در پهنه‌های استان فارس  برقرار شد.

حمید رضا ایزدی با بیان این که نزدیک به ۲۵ درصد طرح های اکتشافی سازمان ایمیدرو در کشور در استان فارس متمرکز شده است، افزود:توسط سازمان ایمیدرو حدود ۱۱۰ هزار کیلومتر مربع پهنه‌های اکتشافی در حال مطالعه است و همچنین بالغ بر ۱۴۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور در حال اجرای طرح پتانسیل‌یابی در بخش معدن است که با این وجود نزدیک به ۲۵ درصد طرح های اکتشافی سازمان ایمیدرو در استان فارس متمرکز شده است و این نشانده نگاه ویژه سازمان صمت فارس به توسعه هر چه بیشتر  بخش معدن و صنایع معدنی استان است.

وی با اشاره به بازگشت معادن غیر فعال به مدار تولید و عملکرد مثبت و مفید همکاران در بخش معادن اضافه کرد: یکی از اهداف اساسی این سازمان در سال جهش تولید، راه اندازی معادن راکد و غیر فعال است و به همین خاطر در سال جاری توانستیم حدود ۴۱ معدن راکد را به مدار فعالیت بازگردانیم که البته درصدد هستیم در روزهای باقی مانده تا پایان سال این عدد را به ۵۰ معدن فعال برسانیم.

ایزدی با بیان این که نزدیک به ۵۰ درصد مساحت کل استان در حال اکتشاف می باشد، اظهار کرد: درحال حاضر از ۱۲۲هزار کیلومترمربع مساحت در استان فارس، بیش از ۵۶ هزار کیلومتر مربع آن در حال اکتشاف محدوده های معدنی توسط سازمان ایمیدرو است که اطلاعات و مشخصات پهنه های اکتشافی توسط این سازمان تهیه و در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان صمت استان فارس به شکوفایی اقتصاد در شهرستان داراب اشاره کرد و ادامه داد:در آغاز عملیات اجرایی کارخانه سیمان داراب ۳ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و بالغ بر ۶۰ نفر اشتغال مستقیم دارند که به ازای هر یک از این افراد برای ۵ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی صورت می پذیرد.

وی در پایان تصریح کرد: در سال جاری به دلیل فعالیت معادن راکد، حقوق دولتی از ۳۸۰ میلیارد ریال به ۸۵۰ میلیارد ریال رسیده که با رشد دوبرابری همراه بوده است، خوشبختانه این سازمان علاوه بر این که در اکتشاف معادن موفق عمل نموده در جذب سرمایه گذاران خارجی نیز رتبه سوم در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

امروز پنج شنبه ۲۱ اسفند ماه آئین عملیات اجرایی و کلنگ زنی طرح احداث‌کارخانه کربنات کلسیم رسوبی و آهک هیدراته به عنوان طرح اولویت‌دار سازمان ایمیدرو در شهرستان داراب استان فارس با حضور وجیه الله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع‌معدنی‌ایران‌( ایمیدرو)،  لقمانی معاون استاندار فارس،حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان فارس،امیر علی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ( ایمپاسکو)، محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین و فعالین اقتصادی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.