فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۷ مدال آور و امسال ۳۲ مدال آور داریم که در این زمینه رشد نزدیک به ۹۰ درصد داشتیم، افزود: این رشد از اتفاقات خوب در آموزش و پرورش فارس است که نشان از استعداد خوب دانش آموزان در این استان دارد.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در آیین تجلیل از دانش اموزان مدال آور المپیادهای علمی جهانی و کشوری و برگزیده جشنواره خوارزمی در شیراز گفت: ۳۲ مدال امسال  شامل ۲ مدال جهانی، ۵ مدال طلا، ۱۳ مدال نقره و ۱۲ مدال برنز است که نشان از برنامه ریزی خوب در این زمبنه در استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در جلسه روسای کل کشور در شهریورر ماه بر  بحث المپیاد و مدال آوری تاکید داشتند گفت: باید در استان و شهرستان ها بحث المپیادها را به عنوان یکی از شاخص های علمی گسترش دهیم که فارس امسال موفق به کسب رکورد بسیار خوبی در کشور شد.

اسماعیلی افزود: در نظر داریم برای حمایت از این عزیزان و برای استفاده از ظرفیت آنها برای توسعه بحث های علمی  باشگاه مدال آوران المپیادی داشته باشیم.

 وی ادامه داد: خیلی ها بر این باورند که اگر برای المپیادها کار کنند از کنکور باز می مانند اما تجربه نشان داده دانش آموزانی که در المپیادها شرکت می کنند هر چند در المپیاد موفق به کسب مدال نشوند اما در کنکور افراد موفقی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: خانواده ها استعدادهای فرزندانشان را باور داشته باشند و اگر در رشته خاصی علاقه داشتند اجازه دهند در رشته مورد نظرشان در المپیادها شرکت کنند.

معاون اموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به درخشش دانش آموزان فارس در المپیادهای جهانی و کشوری گفت : این مدال آوری ها ماحصل تلاش های بسیار خوب در استان است.

رسول قانونی افزود: همچنین دانش آموزان  فارس در جشنواره های علمی پژوهشی نیز درخشش بسیار زیادی داشتند و در بحث کنکور سراسری و کسب رتبه های  زیر ۳ هراز کشوری نیز بسیار خوش درخشیدند.

رییس بنیاد نخبگان فارس نیز با اشاره به اینکه ۱۵ سال پیش به دستور مقام معظم رهبری بنیاد نخبگان شکل گرفت گفت: هدف از تشکیل این بنیاد را  شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در راستای نخبه شناسی و نخبه پروری عنوان کرد.

دکتر حبیب شریف با اشاره به اینکه  دانش آموزان المپیادی پس از ورود به دانشگاه تحت حمایت بنیاد نخبگان قرار خواهند گرفت گفت: شرکت در کارگاه های مختلف مهارت آموزی، شرکت در مجامع علمی به منظور ارائه مقاله،  عضویت در مجامع، خرید کتاب، حمایت از پایان نامه اینها امکاناتی است که در بنیاد نخبگان برای این عزیزان تدارک دیده شده است.

وی افزود: هیچ محدودیت سنی در بنیاد نخبگان نیست و در مقاطع مختلف تحصیلی چنان چه پویایی شما حفظ شود در دوران دانشجویی، دکترا، پسا دکترا و دانش آموختگان برتر و  در بحث نظام وظیفه برای آقایان تحت حمایت خواهید بود.

رییس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به اینکه در  استان فارس دو بنیاد در زمینه نخبه پروری داریم گفت: بنیاد نخبگان استان فارس و مجمع خیرین نخبه پرور که اولی با استفاده از امکانات دولتی و دومی تحت حمایت خیرین و نیک اندیشان است و در مجمع خیرین نخبه پرور طیف وسیع تری تحت حمایت قرار گرفته اند.

دکتر حبیب شریف افزود: در کنار توجه به مقوله های سخت افزاری که توسط خیرین محترم صورت می پذیرد  باید به مقوله نرم افزار که همان تربیت نیروهای توانمند انسانی برای آینده کشور است نیز توجه داشته باشیم.

 رییس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس نیز گفت: امروز تجلیل از مدال آوران المپیادهای علمی سال های ۹۸-۹۷ و ۹۹-۹۸ و دانش آموزان برگزیده خوارزمی در این ۲ سال را شاهد بودیم.

یونس غلامی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۷ مدال آور و امسال ۳۲ مدال آور داریم که در این زمینه رشد ۹۰ درصدی را داشتیم افزود: این رشد از اتفاقات خوب در آموزش و پرورش فارس  که نشان از استعداد خوب دانش آموزان در این استان است.

وی خطاب به خانواده ها گفت: برای اینکه فرزندانتان در مسیر استعدادیابی درستی قرار گیرند با معرفی این عزیزان به  مدارس معتبر حوزه المپیادهای ما در ناحیه ۲ شیراز که  در این زمینه متولیان امر و معین هستند  برنامه مدونی در این زمینه داشته باشند.

رییس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس افزود: دانش آموزانی که مستعد هستند معمولا از همان دوره ابتدایی خود را نشان داده اند و در جشنواره هایی مانند جابرابن حیان و خلاقیت ها حضور یافته اند که گروهی از اینها به مدارس استعدادهای درخشان راه می یابند اما دانش آموزانی داریم که با وجود تحصیل در مدارس دولتی و غیردولتی امسال موفق به کسب مدال شده اند.

خاطرنشان می شود: در این مراسم بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط کرونا ویروس  از ۸ تن از دانش آموزان فارسی دارای مدال طلای المپیادهای علمی  کشوری و ۳ تن از دانش آموزان جهانی المپیاد و ۴ دانش آموز حائز مقام کشوری جشنواره خوارزمی  در ۲ سال اخیر به صورت حضوری و همچنین از دانش آموز دیگر حائز مدال های نقره و برنز این المپیادها به صورت غیر حضوری تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.