کد خبر: 8695
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را ۶۱۳ نفر اعلام کرد و گفت: حال ۹۰ بیمار کرونا در فارس وخیم است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۶۴ هزار و ۹۹۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۹هزار و ۴۹۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۷ هزار و ۵۴۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۹۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۳ هزار و ۴۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۶۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن ۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۰۵ مورد اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۷۴ هزار و ۱۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی درباره آمار تجمعی موارد ابتلا در سطح استان از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون با اعلام اینکه بیشترین آمار تجمعی ابتلا با توجه به جمعیت بیشتر، مربوط به شیراز با ۸۸ هزار و ۴۱۲ مورد است، ادامه داد: ۵۱۳۹ مورد در کازرون، ۴۵۳۵ مورد در مرودشت، ۳۳۰۲ مورد در ممسنی، ۳۰۲۱ مورد در داراب، ۲۹۱۴ مورد در فیروزآباد، ۲۶۷۹ مورد در آباده، ۲۵۹۳ مورد در کوار، ۱۹۹۹ مورد در سپیدان، ۱۸۹۵ مورد در استهبان، ۱۸۵۵ مورد در کوه چنار، ۱۸۱۸ مورد در نی ریز، ۱۸۰۰ مورد در لامرد، ۱۶۷۲ مورد در زرین دشت، ۱۶۴۳مورد در قیروکارزین، ۱۵۳۶ مورد در اقلید، ۱۴۶۶ مورد در خرم بید، ۱۲۶۷ مورد در رستم، ۱۲۳۰ مورد در زرقان، ۱۲۱۲ مورد در فراشبند، ۱۱۸۶ مورد در پاسارگاد، ۱۰۸۴ مورد در خرامه، ۱۰۷۹ مورد در ارسنجان، ۹۰۰ مورد در مُهر، ۶۹۶ مورد در سروستان، ۶۷۳ مورد در بختگان، ۵۹۹ مورد در بوانات، ۵۸۶ مورد در بیضا و ۴۷۵ مورد در سرچهان نیز، از دیگر آمار تجمعی ابتلا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گزارش شده است.

وی هشدار داد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و خروج بیشتر مردم به قصد خرید نوروزی از منزل، استفاده از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس های شهری، تاکسی و مترو، خطر انتشار بیماری افزایش می یابد.

دکتر همتی با این تاکید که مردم باید از خروج غیرضروری از منزل بدون رعایت اصول بهداشتی بپرهیزند، توصیه کرد تا حد امکان از خانه خارج نشوید یا در صورت نیاز، توصیه های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، پرهیز از مسافرت و حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و مراکز پُرتردد و خرید با رعایت فاصله گذاری فیزیکی را جدی تر بگیرید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل